موج
کدخبر : ۳۷۸۰۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378041

قاسمی در جمع خبرنگاران:

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: حضور وزاری احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری نشاندهنده توانمندی دولت اوست.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، رستم قاسمی بعد از ثبت نام در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز حال اقتصاد خوب نیست و بخش زیادی از مردم زیر خط فقر هستند.

وی ادامه داد: بنظرم وقت شعارهای می شود یا باید بشود گذشته است.

قاسمی گفت: حضور در میدان های کار و تلاش میتواند شرایط کشور را حتما تغییر دهد.

قاسمی افزود: بنده تجربه طولانی در حوزه آبادانی کشور به ویژه در بخش های صنعت، معدن، انرژی، کشاورزی و مسکن داشته ام و در اوج تحریم ها توانستیم به صادر کننده نفت تبدیل شویم.

داوطلب  انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: بنده دولتی مقتدر، انقلابی و با ترکیبی از جوانان و بانوان و همچنین با حضور افراد باصلاحیت و با تجربه تشکیل خواهم داد و هدفم این است که اقدامات خود را به دور از سیاست زدگی انجام دهم.

قاسمی گفت: متأسفانه غده سرطانی قوه مجریه در حال حاضر سیاست زدگی است و شاهد انتصاب های سیاسی بسیار زیاد در بخش های اقتصادی کشور هستیم که این مسئله منجر به کوچک شدن سفره های مردم شده است.

وی با تأکید بر اینکه به دنبال حل مشکلات معیشتی مردم و ایجاد عدالت در هدفمندی یارانه ها هستم، تصریح کرد:  تغییر ریل گذاری اقتصاد کشور نیز از جمله برنامه های بنده است و در حوزه فرهنگی و اجتماعی هم برنامه های زیادی دارم و حل مشکل ازدواج جوانان، بهبود وضع مسکن و کار و تقویت شاخص های فرهنگی کشور در اولویت بنده است.

داوطلب  انتخابات ریاست جمهوری گفت: بنده زمانی که رئیس اوپک بودم با مسئولان کشورهای مختلف مذاکرات زیادی داشتم و در حال حاضر هم در گام اول به دنبال تحکیم روابط با کشورهای همسایه و در گام بعدی به دنبال تقویت ارتباط با همه کشورهای دنیا به ویژه کشورهای همسو هستم.

قاسمی تصریح کرد: تقویت دیپلماسی با کشورهای همسایه و جهان می تواند راهگشا باشد. با نشستن در دفاتر و مطرح کردن حرف های گفته شده مشکلات مردم حل نمی شود و حضور در میدان های کار و تلاش می تواند شرایط کشور را تغییر دهد.

وی در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه آیا جلسه ای با محسن رضایی و سعید محمد درباره ائتلاف با یکدیگر داشته اید یا خیر؟ گفت: قرار نبوده که ائتلافی داشته باشیم اما ما برادریم. مردم تشخیص می دهند به چه کسی رأی دهند.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری درباره میزان فروش نفت در زمانی که تصدی وزارت نفت را برعهده داشت، تصریح کرد: ما بیشترین میزان فروش نفت را در سالهای ۹۰ و ۹۱ داشتیم و تجربه خوبی در بی اثر کردن تحریم هاداریم به گونه ای که پیش از تحریم ها ما وارد کننده فرآورده های نفتی بودیم اما در اوج تحریم ها، صادر کننده نفت شدیم و باز هم تحریم ها را بی اثر خواهیم کرد.

قاسمی در واکنش به سوالی درباره علت تعدد ثبت نام وزرای احمدی نژاد در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، بیان کرد: حضور وزرای احمدی نژاددر انتخابات ریاست جمهوری نشان دهنده توانمندی دولت احمدی نژاد است و جرئت کردند که باز هم خودشان را در معرض رأی مردم قرار دهند.

وی افزود: بنده با محسن رضایی صحبتی درمورد ائتلاف نکرده ام. آیت الله رئیسی از بزرگان نظام است و تا به امروز اعلام کاندیداتوری نکرده است.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری درباره برنامه های خود برای ارتباط با کشورهای خارجی، گفت: در گام اول به دنبال تحکیم روابط با همسایگان هستیم و ارتباط بادیگر کشورهای جهان جز رژیم صهیونیستی نیز در دستور کار ما قرار دارد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها