موج
کدخبر : ۳۷۷۹۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377908

سردار دهقان در جمع خبرنگاران:

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت:عرصه انتخابات کشور جای سلبریتی های سیاسی نیست.

سردار حسین دهقان وزیر سابق دفاع پس از ثبت نام در انتخابات 1400 ، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انتخابات ریاست جمهوری فیلم یا سریال نیست که تا لحظه آخر مردم را در تردید نگهداریم از همین رو در نخستین روز برای ثبت نام اقدام کردم.

وی با بیان اینکه عرصه انتخابات کشور جای سلبریتی های سیاسی نیست، ادامه داد:  پاسخگویی به مردم، پذیرش مسئولیت و کارآمدی مسئولان نظام، حقوق همه ملت ایران است.

دهقان با بیان اینکه مشکلات کشور به دلیل عدم شفافیت است آن هم شفافیت دائمی نه شفافیت انتخاباتی، گفت:  مردم ما شایسته زندگی بهتر از این هستند لذا باید با مردم رو راست بود.

دهقان با تاکید بر اینکه دنبال ایجاد عدالت و نظارت مردمی با استفاده از رسانه‌ها هستیم، گفت: با درک نارضایتی از رنج‌ها و خشم مردم و با داشتن برنامه برای حل مشکلات به عرصه انتخابات آمده‌ام. 

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: در این مسیر بعد از توجه خدا به یاری ملت چشم دوخته‌ام. ایران با همه مردم آن فارغ از زبان، مذهب، دین، جنسیت و مذهب تعریف می‌شود. 

دهقان تاکید کرد: دولت من، دولت شهروندان قدرتمند ایرانی است که همه با هم برابر هستند فارغ از هرگونه تبعیضی.  دولت من دنبال ایجاد آرامش واقعی در زندگی مردم خواهد بود. 

وی درباره برنامه‌های خود در حوزه سیاسیت خارجی گفت: سیاست خارجی دولت من، بر اساس تعامل با همه کشورها با اولویت همسایگان و کشورهای مسلمان و دوست خواهد بود.  در این مسیر ارتباطات دوجانبه و چندجانبه را سامان خواهیم داد. در این باره برقراری هیچگونه ارتباطی با دولت اسرائیل متصور نیستیم اما با دیگر  کشورهااز موضع اقتدار، قدرت و اصول سه گانه عزت، حکمت و مصلحت، برای تامین امنیت و تعامل ملی تفاهم می‌کنیم. 

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که نگرانی ندارید سرنوشت شما هم مانند دیگر کاندیداهای نظامی در انتخابات شود، گفت: حرف اول و آخر را مردم می‌زنند. هیچ حزب و جریانی در این رابطه قدرت ندارد و ما مقهور هیچ گروه و جریان و قدرتی نمی‌شویم. 

وی درباره برجام نیز گفت: برجام  یک تصمیم ملی است و مسئولان در چارچوب سیاست‌ها مذاکره می‌کنند. براساس ملاحظات رهبری و شورای عالی امنیت ملی و مجلس برجام صادر شده است و این ملاحظات باید در اجرای آن مورد توجه قرار می گرفت. به نظر من برجام در  اجرا مشکلاتی دارد. اگر سکان ریاست جمهوری را به دست گرفتم بر مبنای قدرت ملی کار را ادامه می‌دهم.

دهقان درباره اینکه برخی روسای جمهور می‌گویند آزادی عمل نداریم، گفت: رئیس جمهور نیازی به دفاع از حیطه اختیارات خود ندارد و باید مسئولیت‌های خود را در چارچوب قانون انجام دهند و اگر کسی گفته قدرت ندارد، از خودش سوال کنید.

وی درباره برنامه خود بیان کرد: برای تنظیم برنامه‌ام طی 2 سال با همه اصناف و اساتید دانشگاه نشست های چهره به چهره داشتم و این برنامه، متکی بر واقعیت های جامعه و مشکلات ملموس کشور تهیه شده است. باید کشور را از چنگال کسانیکه در طول زمان در قالب گروه ها و باند ها و طایفه ها قدرت و منافع را بدست گرفتند، خارج کنیم. همکاران من در این راه، پاکدست، توانمند هستند. 

دهقانی  درباره اینکه اگر آقای رئیسی کاندید شود، کناره‌گیری می‌کنید، گفت: نه منتظر کسی هستم و نه در گرو آمدن کسی ماندم.

وی درباره اینکه با نظامیان ائتلاف خواهید کرد، خاطرنشان کرد: هرکسی تکلیف خود را می‌داند و من چنین تکلیفی برای خود قائل نیستم. 

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره اسامی وزرای خود گفت: اسامی وزرا برای خودم روشن است ولی الان اعلام نمی‌کنم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها