موج
کدخبر : ۳۷۶۹۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376923

رویوران در نشست تخصصی «آزادی قدس نزدیک است»:

معاون سیاسی و بین الملل جمعیت دفاع از ملت فلسطین گفت: امروز جنبش عظیمی در غرب در تحریم رژیم صهیونسیتی تشکیل شده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، حسین رویوران معاون سیاسی و بین‌الملل جمعیت دفاع از ملت فلسطین در نشست تخصصی «آزادی قدس نزدیک است» که صبح امروز با حضور اصحاب رسانه برگزاری شد،  اظهار کرد: اعلام روز قدس بر اساس راهبرد امت-دولت حضرت امام (ره) نامگذاری شد و این نامگذاری، مسئولیت جمهوری اسلامی ایران نسبت به سایر ملت‌ها را نشان می‌دهد. 

وی با بیان اینکه قدس نماد فلسطین است، اظهار داشت: حضرت امام با درکی عمیق، فلسطین را به‌عنوان اولویت سیاست خارجی ایران مطرح کرد که این به میراث دینی ما برمی‌گردد چرا که در قرآن، آیه‌هایی درباره قدس و مسجدالاقصی داریم.

رویوران گفت: زمانی که قدس غصب شد، واکنش‌ها محدود بود اما در جریان جنگ ۳۳ روزه  از پایتخت اندونزی به‌عنوان شرق جهان اسلام تا  مغرب جهان اسلام تظاهرات انجام شد و این نشان داد که امام موفق بوده است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی به صرف شعار اکتفا نکرده و در عمل به کمک ملت فلسطین آمده، گفت: طی سالیان گذشته رهبر معظم انقلاب بر کمک به جنبش‌های غیر مسلمان که به حمایت از فلسطین برخاسته‌اند نیز تأکید کرده‌اند. 

معاون سیاسی و بین الملل جمعیت دفاع از ملت فلسطین به راهبرد مهار رژیم اشغالگر قدس از سوی جبهه مقاومت اشاره کرد و با بیان اینکه از سال ۲۰۰۶ که حزب‌الله در جنگ ۳۳ روزه به پیروزی رسید، اسرائیل جرأت ندارد به لبنان نگاه چپ بیاندازد در حالی که لبنان حیات خلوت آن‌ها بود. این ناشی از راهبرد بازدارندگی است.

رویوران ادامه داد: موشک اخیر سوریه که در نزدیکی دیمونا فرود آمد و از همه پدافندها عبور کرد پیام مهمی را منتقل کرد. پیام این بود که اگر به تجاوز به سوریه ادامه دهید پاسخ خواهید گرفت و این راهبرد بازدارندگی را تکمیل می‌کند.

وی ادامه داد: بعد از این اتفاق بود که برخی از کشورهای عرب‌ گفتند می‌خواهیم با ایران رابطه خوبی داشته باشیم.

رویوران با بیان اینکه انتقال پیام بحران انسانی فلسطین به دنیا موفقیت آمیز بوده است، گفت: 

در مقطعی بزرگترین تظاهرات مردم انگلیس با بیش از ۴۰۰ هزار نفر جمعیت در حمایت از فلسطین برگزار شد و این نشان می‌دهد که تحولی در دنیا نسبت به فلسطین در دنیا بوجود آمده است.

وی افزود: امروز جنبش عظیمی در غرب در تحریم رژیم صهیونسیتی تشکیل شده است. درواقع فلسطین جنبش‌های زیادی دارد که برخی از این جنبش‌ها در غرب وجود دارد.

رویوران در پایان خاطرنشان کرد: باید نبردی که در افکار عمومی دنیا نسبت به مسئله فلسطین وجود دارد را ببریم.

وی با اشاره به بیانات چند سال قبل رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه رژیم صهیونسیتی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، گفت: این بدان معنا نیست که حتماً زوال این رژیم ۲۵ سال طول خواهد کشید. بلکه به این معناست که رژیم صهیونسیتی تا ۲۵ سال آینده دوام نخواهد آورد و زودتر از بین می‌رود. این نشانه باور و ایمان رهبر انقلاب است. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها