موج
کدخبر : ۳۷۲۳۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372373

ظریف در دیدار با وزیر خارجه قرقیزستان:

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با روسلان کازاکبایف وزیر امور خارجه قرقیزستان گفت: تهدیدهای مشترک ما ناامنی و بی‌ثباتی در افغانستان و گسترش افراط‌گرایی و تروریسم است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با روسلان کازاکبایف وزیر امور خارجه قرقیزستان دیدار و گفتگو کرد.

ظریف در ابتدای این دیدار، اظهار داشت: از مهمان نوازی گرم و صمیمانه شما بسیار سپاسگزار هستم و برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات را به شما تبریک می‌گویم. بسیار خوشحالم که امروز در بیشکک هستم و این فرصت برای من پیدا شده که در آغاز دولت جدید شما با شما گفتگو و بر اهمیت روابط قرقیزستان با ایران تاکید کنم.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: همانطور که گفتید روابط عمیق و تاریخی و تمدنی میان مردم ما و مردم این منطقه به صورت کلی وجود دارد.

ظریف تصریح کرد: به همین دلیل بسیار خوشحال هستم که سفر منطقه‌ای به چهار کشور آسیای میانه داشتم. هفته گذشته برای شرکت در اجلاس افغانستان در دوشنبه بودم و سفر به هر پنج کشور در این هفته انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ما منافع و تهدیدهای مشترک داریم، گفت: تهدیدهای مشترک ما ناامنی و بی‌ثباتی در افغانستان و گسترش افراط‌گرایی و تروریسم است.

وزیر امور خارجه اضافه کرد: منافع مشترک ما نیز امکان بهره برداری از شرایط منطقه برای گسترش توسعه اقتصادی و دسترسی شما به آب‌های بین‌المللی و ترانزیت است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها