موج
کدخبر : ۳۷۱۶۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371608

سربازان گمنام امام زمان(عج) عنوانی است که برای کارکنان وزارت اطلاعات استفاده می شود و این عنوان طی سال های اخیر با قرار گرفتن روزافزون در مسیر رعایت اصول اخلاقی و رویه و برخورد منطقی و در عین حال حرفه ای و هوشمندانه در این حوزه حساس، به خوشنامی هرچه بیشتر منجر شده است.

زهرا شاکرمی-خبرگزاری موج، سربازان گمنام امام زمان(عج) عنوانی است که برای کارکنان وزارت اطلاعات استفاده می شود و این عنوان طی سال های اخیر با قرار گرفتن روزافزون در مسیر رعایت اصول اخلاقی و رویه و برخورد منطقی و در عین حال حرفه ای و هوشمندانه در این حوزه حساس، به خوشنامی هرچه بیشتر منجر شده است.

درک درست وضعیت جامعه در حوزه های مختلف سیاسی، فرهنگی و اقتصادی و از همه مهمتر توانایی مثال زدنی در تفکیک افراد و جریان های معاند از انتقادهای دلسوزانه ولو اشتباه، موجب شده همدلی های کارشناسانه و راهنمایی ها و ارشادهای موثر به جریان غالب و پیشگیرانه در این مجموعه تبدیل شود.

اما در کنار این انعطاف هوشمندانه، اقتدار مورد نیاز برای ارتقای شاخص های امنیتی نیز روز به روز افزایش یافته که هر از چندگاهی یکی از دهها ضرب شست سربازان گمنام و خوشنام رسانه ای می شود.

مجموعه این رویکرد چیزی جز ترجمان حقیقی و عینی آیه بیست و نهم سوره فتح

و مصداق واقعی " أَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم" نیست.

یکی دیگر از ویژگی های وزارت اطلاعات که موجب افزایش وثوق واعتماد به آن چه در بین سیاسیون و چه بخش های عمومی تر جامعه و در نتیجه افزایش خوشنامی  آن شده، عملکرد و نگاه فراجناحی و برحذر ماندن از گرایش های سیاسی مرسوم است .

این رویکرد که به عنوان یک اصل اساسی مورد توجه جدی قرار گرفته موجب شده هر از چندگاه که اختلاف نظری پیرامون مساله ای پدید می آید، نظرات و دیدگاه های وزارت اطلاعات در حوزه های مختلف، نظر نهایی و تمام کننده تلقی گردد و نقطه پایان اختلاف های احتمالی باشد.

این نقاط قوت که مهمترین آنها همان خوشنامی آمیخته شده با گمنامیست را باید ارزش افزوده مهمترین نهاد امنیتی کشور دانست که به عنوان سرمایه ای بی جایگزین ، حراست و حفاظت از آن باید همچنان مورد اهتمام باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها