موج
کدخبر : ۳۶۷۰۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367046

نبویان در جمع خبرنگاران:

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: آقای روحانی و آقای ظریف به امضای بایدن اعتماد نکنید.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، حجت الاسلام سید محمود نبویان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرایی شدن  قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها، اظهار داشت: مسئله اول در این قانون که دغدغه نمایندگان است این است که همه تحریم های ظالمانه باید رفع شود.

وی ادامه داد: مسئله دوم که همه مردم ایران باید به آن توجه کنند این است که مشکل اصلی مملکت فقط بحث تحریم ها نیست چرا که اگر 30 درصد تحریمها تاثیر بگذارد،  70 درصد مربوط به مدیریت ناکارآمد و فاسد در کشور است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: از سال 82 تا 84 اقای روحانی و اقای ظریف مذاکره ای را اغاز کردند تا تحریم ها برداشته شود که در این سالها تحریمی برداشته نشد و خودشان اذعان کردند که هیچ چیزی بدست نیاورده اند.

وی تصریح کرد: متاسفانه در سال 94 هم که به برجام رسیدیدم چیزی عاید ملت نشد .

نبویان با بیان اینکه  4 نوع تحریم هسته ای، موشکی و حقوق بشر و منطقه ای در برجام وجود دارد که باید به سراغ رفع آنها برویم، تصریح کرد:  متاسفانه در برجام قرار بر این شد 75 درصد تحریم ها باقی بماند و تنها 25 درصد آنها رفع گردد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: قرار بود تحریم های هسته ای از جمله آموزش، تجارت ، بانکی و انرژی  برداشته شود که متاسفانه بازهم تعهداتی از ایران گرفته شد که از این 4 تحریم، 2 مورد آن برداشته نشود، یعنی تعهد داده شده بود تا حدود 87/5 درصد تحریم ها باقی بماند لذا بحث تنها روی 12 درصد از تحریم هاست!

وی گفت: مجلس برای اینکه تحریم ها برداشته شود طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها را در 11 آذرماه به  تصویب رساند که این طرح دو چیز مهم داشت یکی خروج ایران از پروتکل الحاقی و دیگری غنی سازی 20 درصد است.

*خروج از پروتکل الحاقی به معنای خروج از برجام نیست

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: طی دوروز آینده قرار است ایران از پروتکل الحاقی خارج شود که باید در اینباره به چندنکته توجه شود یکی اینکه خروج از پروتکل الحاقی به معنای خروج از برجام نیست چرا که بند 26، 36 و بند 13 قطعنامه 2231 تصریح دارند که اگر تحریم هایی اعمال شود ایران می تواند برخی از بخش ها را متوقف کند.

نبویان گفت: نکته بعدی در مورد خروج از پروتکل الحاقی این است که این مهم به معنی خروج از « ان پی تی » نیست لذا این امر تنها مصوبه مجلس نیست بلکه شورای عالی امنیت ملی هم  آنرا تایید کرده است.

 وی افزود: بنابراین ایران از پروتکل الحاقی خارج می شد و دیگر وعده های آمریکا و اروپا برایمان دیگر مهم نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس به دنبال احقاق حقوق ملت است لذا تحریم ها باید برداشته شود.

نبویان در پایان خاطرنشان کرد: آقای روحانی و اقای ظریف شما سال 82 تا 84 به دشمن اعتماد کردید و خودتان گفتید هیچ چیزی دستمان را نگرفت لذا تقاضا می کنیم همانگونه که اعلام کردید امضای جان کری تضمین است اما دروغ درآمد، دیگر به امضای بایدن دموکرات عمل نکنید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها