موج
کدخبر : ۳۶۶۳۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366343

زنگنه در موافقت با کلیات لایحه اصلاحی بودجه ۱۴۰۰؛

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت متعهد شده ظرف 6 ماه ارز ترجیحی را حذف کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، محسن زنگنه در نشست علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی در موافقت کلیات لایحه بودجه ، اظهار داشت: اقدام مجلس در رد کلیات بودجه امری دقیق، منطقی و کارشناسانه بود .

وی ادامه داد: تغییراتی که در کمیسیون تلفیق صورت گرفته بود باید از طریق دولت انجام می‌شد؛ بر این اساس باید یادآور شد ارجاع لایحه از سوی ریاست مجلس به دولت نیز امری منطقی بود زیرا دولت در این عرصه مجری است و امروز نیز مجلس در ریل اصلی خودش، که همان قانونگذاری است حرکت می‌کند.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس نشان داد حاضر نیست از جایگاه و ظرفیت‌های قانونی خودش بگذرد، بنابراین اکنون مشاهده می‌شود که دولت 30 الی 40 درصد دغدغه‌های مجلس در لایحه را اصلاح کرده است.

وی افزود: تغییر 93 هزار میلیارد تومانی بر اساس نامه رهبر انقلاب، افزایش درآمدهای مالیاتی، رفع بی‌انضباطی در بخش ارز و همچنین کاهش برداشت از صندوق توسعه ملی به36 هزار میلیارد تومان از جمله این اصلاحات است.

زنگنه اظهار کرد: همچنین دولت متعهد شده ظرف 6 ماه ارز ترجیحی را حذف کند از این رو از دولت تشکر می‌کنیم که به قانون تمکین کرد؛ در این میان قیمتی فروش هر بشکه نفت به 50 دلار رسیده که این امر نیز منطقی‌تر شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همچنین باید یادآور شد در بودجه اصلاح شده کسری تراز مالیاتی کاهش یافته که بیانگر قرار گرفتن مسیر دولت در مسیر مجلس است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها