موج
کدخبر : ۳۶۳۱۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363186

شریعتی در گفتگو با خبرگزاری موج:

عضو کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران تلاش خود را با توجه به توانایی هایی که دارد انجام خواهد داد تا این تحریم ها را نیز بی اثر کند.

غلامرضا شریعتی اندراتی عضو کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به تحریم های اعمال شده علیه مدیر‌عامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: تحریم های آمریکا علیه کشورمان تازگی ندارد.

وی ادامه داد: یقینا با توجه به نقشی که شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در حمل ونقل دریایی دارد طبیعی است آمریکایی ها گلوگاه هایی که فکر می کنند می تواند برای اقتصاد ما مهم باشد را مسدود می کنند.

عضو کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی افزود: آمریکایی ها با اعمال تحریم های خود در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و ... نتوانسته اند هیچگاه به منافع خود دست یابند؛ در حوزه کشتیرانی نیز مطمئنا نمی توانند به امیال خود دست یابند.

شریعتی اندراتی با تاکید به اینکه حمل و نقل دریایی ایران بر روی دو بخش انتقال سوخت و حمل کالاهای اساسی نقش موثری ایفا می کند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران تلاش خود را با توجه به توانایی هایی که دارد انجام خواهد داد تا این تحریم ها را نیز بی اثر کند.

وی ادامه داد: نکته مهم در این میان آن است که از منظر حقوقی اجرای یک اقدام خلاف قانون، نمی‌تواند باعث قانونی شدن آن اقدام گردد و بررسی‌ها نشان می‌دهد تحریم‌های اخیر علیه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از چند منظر خلاف قوانین است.

عضو کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از یک سو با در نظر داشتن این امر که کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت‌های وابسته به آن، در زمرۀ مؤسسات نیمه خصوصی (غیردولتی) محسوب می‌شوند؛ مسدود کردن دارایی‌های این سازمان‌ها نقض حقوق بنیادین، چون حق مالکیت، حق بر دادرسی عادلانه و حق توسعه است. این درحالی است که طبق اهداف و اصول ملل متحد (بند ۳ ماده ۱ منشور)، پیشبرد و تشویق احترام به حقوق بشر و آزادی‌های اساسی برای همگان از جمله اهداف این سازمان و نظام جهانی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها