موج
کدخبر : ۳۶۰۷۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360711

سردار حاجی زاده:

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: آمریکایی ‌ها می‌خواهند کشورهای منطقه ما فاقد ارتش و نیروهای مسلح باشند و بدون سر باشند.

به گزارش خبرگزاری موج،  سردار امیر علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه شب گذشته در مراسم گرامیداشت سالگرد سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (علیه السلام) برگزار شد، در سخنانی با اشاره به دلایل شهادت شهید سلیمانی بیان کرد: آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم با کمترین هزینه و خسارت فاتح دنیا شد و به عنوان ابر قدرت تمام دنیا را مصادره کرد.

وی ادامه داد: آمریکا در کل جهان ارتش خود را مستقر کرد، ارتش عظیمی در اروپا، آمریکای شمالی و جنوبی و ژاپن مستقر ساخت و حالا در منطقه مرکزی جهان که آنها آن را خاور میانه خطاب می‌کنند، فرماندهی عظیمی بنام گروه تروریست سنتکام را که هدف آن تجزیه کشورهای منطقه است ایجاد کرده است. آنها می‌خواهند کشورهای منطقه ما فاقد ارتش و نیروهای مسلح باشند و بدون سر باشند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به این که آمریکا راهبردها و سناریوهای خود را با هدف تسلط بر منطقه و طراحی و عملیاتی کرده است، اظهار کرد: در جنگ جهانی ۸ ساله ایران داخل مرزهای خود با رژیم بعثی عراق می‌جنگید که درواقع نماینده ۱۲۳ کشور جهان و برخوردار از حمایت ابرقدرت‌های غرب و شرق بود. اما امروز به لطف رشادت‌های حاج قاسم و شهدای مدافع حرم، اراده و گفتمان انقلاب اسلامی و مقاومت از مدیترانه تا دریای سرخ را تحت تأثیر اهداف راهبردی ما قرار داده است.

سردار حاجی زاده بیان کرد: مبارزه حاج قاسم در جنگ سوریه و عراق، مبارزه در اوج مظلومیت و تنهایی بود. در روزهای اول که حاج قاسم را به دفاع از دیکتاتور محکوم می‌کردند و با ساده اندیشی، داعش و جریان تکفیر را مردم سوریه قلمداد می‌کردند، اما حاج قاسم دست از فرمان ولایت نکشید و در اوج مظلومیت و تهمت همراه با یارانش به کار خود مشغول بود و آنچه باعث شد او برجسته، ممتاز و متفاوت شود، ولایت پذیری محض او بود. حاج قاسم با عشق و علاقه چله جهاد گرفت و چهل سال مجاهدانه کار کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها