موج
کدخبر : ۳۵۸۸۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358818

نماینده مردم اراک در مجلس از توضیحات وزیر آموزش و پرورش قانع شد و پاسخ‌های «حاجی‌میرزایی» را به رأی نگذاشت.

به گزارش خبرگزاری موج، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طرح سؤال محمدحسن آصفری از وزیر آموزش و پرورش درباره علت تأخیر در پرداخت حقوق نیروهای حق‌التدریس در دستور کار قرار گرفت.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر به موضوع آموزش و پرورش توجه نشود، نمی‌توانیم موفق شویم و توجه به آموزش و پرورش امری ضروری است.

وی بیان کرد: متأسفانه وضعیت آموزش و پرورش ما امروز مناسب نیست و سؤال بنده آن است که چرا معلمان باید مجبور شوند که جلوی مجلس تجمع کنند و درباره مطالبات خود اعتراض داشته باشند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: معلمان در زمان جنگ، در کنار ما در خط مقدم بودند اما امروز درباره وضعیت حقوقی خود با مشکلات جدی مواجه هستند و طرح رتبه‌بندی فرهنگیان اجرایی نشده و اعتراض‌هایی را در بین معلمان به دنبال داشته است.

آصفری گفت: همچنین چندین سال از حق‌التدریسی برخی از معلمان می‌گذرد اما آنان حقوقشان را دریافت نکرده‌اند و ضرورت دارد که وزارت آموزش و پرورش مطالبات این افراد را هر چه سریعتر پرداخت کند.

در ادامه جلسه و پس از پاسخ‌های وزیر آموزش و پرورش به این مسائل، آصفری گفت: وزیر آموزش و پرورش باید بگوید که مشخصاً و در چه تاریخی قرار است حق‌الزحمه معلمان حق‌التدریس پرداخت شود.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر آموزش و پرورش وعده‌ای مبنی بر پرداخت حق‌الزحمه تا پایان امسال را به مجلس شورای اسلامی داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزیر آموزش و پرورش قول داده که این موضوع پیگیری شود و لازم است کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی هم این موضوع را پیگیری کنند.

بر این اساس، محمدحسن آصفری از توضیحات وزیر آموزش و پرورش قانع شد و پاسخ‌های «حاجی‌میرزایی» را به رأی نگذاشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها