موج
کدخبر : ۳۴۷۸۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347842

نماینده مردم تهران گفت: بانک مرکزی باید تخصیص ارز را تسهیل کند.

به گارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، رضا تقی پور در نشست علنی امروز    مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی به استناد اصل 134 گفت: آقای رئیس جمهور؛ گرانی های لحظه ای بیداد می کند، از مایحتاج ضروری روزانه تا خودرو، مسکن، فولاد، مصالح ساختمانی و لوازم خانگی.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چرا نهاده های کشاورزی، قطعات و مواد مورد نیاز صنایع، ترخیص نمی شود، تصریح کرد: نسبت به تعطیلی قریب الوقوع بسیاری از صنایع هشدار می دهم، بانک مرکزی باید تخصیص ارز را تسهیل کند.

وی با اشاره به اینکه صاحبان صنایع و کشاورزان سرگردان هستند، ادامه داد: روز گذشته پس از 140 روز سرگردانی، با درایت مجلس وزیر صنعت، معدن و تجارت انتخاب شد، مردم انتظار دارند به سرعت شاهد کاهش قیمت ها باشند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه 30 میلیون تن فولاد در کشور تولید می شود، اما مصرف داخلی آن 15 میلیون تن است، عنوان کرد: قیمت فولاد 3 برابر افزایش یافته، دولت و وزارت صمت نسبت به کاهش قیمت فولاد اقدام کند، زیرا از قیمت جهانی نیز بالاتر است.

وی افزود: از صادرات بی رویه فولاد جلوگیری شود، زیرا این موضوع ناشی از سوءمدیریت است.

علی نیکزاد که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، در پاسخ به اخطار این نماینده گفت: مصرف فولاد در کشور به مراتب کمتر از تولید آن است، این شرایط درخصوص سیمان نیز وجود دارد، قیمت فولاد در حال حاضر از قیمت جهانی این محصول نیز بالاتر است. وزیر صنعت، معدن و تجارت و ستاد تنظیم بازار باید درخصوص کنترل قیمت سیمان، فولاد و مایحتاج مردم اقدام کند.

وی ادامه داد: به نیابت از نمایندگان طی چند جلسه به سرپرست وزارت صمت اعلام کردیم که قیمت میلگرد باید نهایتاً کیلویی 8500 تومان باشد که این قیمت به زیر 9 هزار تومان رسید، اما متاسفانه بازار را رها کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها