موج
کدخبر : ۳۴۵۵۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345586

رحمانی فضلی:

وزیر کشور تاکید کردند: توانمندسازی مردم در مناطق حاشیه نشین اولویت اول ما است، به نهاد‌ها و سازمان‌ها گفته‌ایم که در مناطق حاشیه نشین حضور داشته باشند و امر مهارت‌آموزی و حرفه‌آموزی را جدی بگیرند.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در یکصد و سی و چهارمین جلسه شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران گفت: حاشیه‌نشینی را از دو جهت به آن نگاه می‌کنیم؛ یک جهت بحث کالبدی و فیزیکی آن است و جهت دیگر، بحث خدمات و مسائل اجتماعی در حاشیه‌نشینی است. امکانات خدماتی شامل آب، برق، تلفن و مواردی از این قبیل می‌شود و امکانات اجتماعی بحث تنظیم روابط اجتماعی، ظلم، جنایت و موارد دیگر است.

وزیر کشور ضمن تاکید بر اینکه توانمندسازی مردم در مناطق حاشیه نشین اولویت اول ما است، اظهار کرد: به نهاد‌ها و سازمان‌ها گفته‌ایم که در مناطق حاشیه نشین حضور داشته باشند و امر مهارت‌آموزی و حرفه‌آموزی را جدی بگیرند. پرداختن به امر مهارت‌آموزی و حرفه‌آموزی، مردم این مناطق را خودکفا می‌کند و برای مواردی که نیاز به تسهیلات وجود دارد هم به نیرو‌های ذی‌ربط گفته‌ایم تسهیلات لازم را ارائه دهند.

رحمانی فضلی بیان کرد: موضوع حاشیه نشینی یکی از آن مواردی بود که مقام معظم رهبری به آن در اولویت‌های ۵ گانه آسیب‌های اجتماعی اشاره کردند و ما هم به صورت مداوم این مسئله را پیگیری می‌کنیم.

او درباره مسئله حاشیه نشینی گفت: امروز وزارت راه و شهرسازی گزارشی را در این باره ارائه کردند و همچنین تقسیم کار در سطح ملی در دستگاه‌ها انجام شده است. روند کاری این تقسیم کار ملی نسبت به قبل بسیار خوب بود، اما فاصله ما با رفع مشکل، بسیار زیاد است.

وزیر کشور بیان کرد: امروز مقرر شد که وزارت کشور به کمک مجلس ٢ طرح ملی مدیریت ساماندهی مهاجرت و ساماندهی حاشیه نشینی را به صورت قانون تدوین کند تا براساس اولویت بندی موضوعات را پیگیری کنیم.

او ادامه داد: بعد از تغییر و تبدیل این طرح‌ها به قانون، باید ما برای اجرا به دستگاه‌ها اولویت بدهیم.

رحمانی فضلی بیان کرد: متاسفانه شرایط اقتصادی کشور، افزایش قیمت خصوصا قیمت مسکن ما را دچار مشکلاتی کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها