موج
کدخبر : ۳۴۵۱۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345194

موتلفه در گفتگوی مشروح با خبرگزاری موج:

دبیر کل موتلفه گفت: رقابت در انتخابات 1400 سنگین است و تفاوتش با دوره های قبل رعایت اخلاق در این دوره انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود.

اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به انتخابات ۱۴۰۰، اظهار داشت: بر خلاف تحلیل های عده‌ای که عنوان می‌کنند مشارکت مردم در انتخابات آینده کم خواهد بود، من معتقد هستم انتخابات پرشوری را خواهیم داشت. دلیلش هم این است که همه گروه‌های سیاسی کشور در انتخابات حضور خواهند داشت. تعداد کسانی که خودشان را برای انتخابات ریاست جمهوری مفید می دانند خیلی زیاد است و از میان آنها هر تعداد که رجل سیاسی و مذهبی هم نباشند باز هم وارد صحنه می شوند؛ بنابراین ورود این افراد موجب می‌شود که بخشی از جامعه فعال شود. 

او با تاکید بر اینکه اصلاح طلبان در انتخابات حضور خواهند داشت، اظهار کرد: به نظر من رقابت در انتخابات 1400 بسیار سنگین خواهد بود با این تفاوت که بر خلاف دوره‌های قبل اخلاق رعایت می‌شود. اصلاح طلب‌ها هم قطعا نامزدی را معرفی می‌کنند زیرا خودشان هم معتقد هستند که عدم حضور در صحنه انتخابات، به معنای ضربه فنی شدن آنها است. مردم هم در گام دوم انقلاب به دنبال این هستند دولتی بر سرکار بیاید که بتواند مشکلات کشور را حل کند؛ بنابراین مردم هم نسبت به این انتخابات حساس هستند.

*دولت آینده باید بتواند در گام دوم تحول ایجاد کند

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به برنامه های حزب متبوع خود در انتخابات 1400، تصریح کرد: حزب موتلفه فعلا به دنبال آگاهی دادن به مردم برای انتخابات آینده است؛ این انتخابات گام دوم است و دولتی که می خواهد سرکار بیاید باید دهه اول گام دوم را اداره کند. ترسیم ولایت این است که « تمدن نوین اسلامی»، «جامعه نمونه اسلامی» و «دولت کریمه اسلامی» به وجود بیاورد؛ بنابراین در انتخابات بعد، حرکت مردم و مجموعه کسانی که در این مجموعه ارزش‌گرایی هستند همین است که به سمت تشکیل دولتی برویم که بتواند گام دوم را بر اساس بیانیه دوم اداره کند و همچنین بتواند درگام دوم تحول ایجاد کند.

بادامچیان در ادامه افزود: این دولت همچنین باید به این سمت برود ۹ موردی که رهبری در عید قربان فرمودند را اجرا کند. بنابراین این کارها دولتی می‌خواهد که قوی، مقتدر و پاک باشد و خودش و اطرافیانش گرفتار مشکلات متعدد نباشند؛ و این کار را از ۳ راه می توان انجام داد؛ اول اینکه شخصیت قاطعی و موثری را همانند شهید رجایی پیدا کنیم. دوم راه این است که یک گروه روی کار بیاید که آنها هم معمولا عناصر خود را روی کار می‌آورند و آسیب آور است. سومین راه این است که به سمت تشکیل دولتی حزبی برویم.

*سیاست موتلفه تشکیل دولت حزبی است 

وی خاطرنشان کرد: لذا بهترین کار این است که دولت حزبی داشته باشیم و موتلفه هم یکی از احزابی است که می تواند به عنوان یک دولت حزبی کار کند که سیاست ماست. اما اینکه نامزد این دولت حزبی چه کسی باشد بستگی به این دارد که ببنیم درمجموع کسانی که در صحنه حاضر می‌شوند چه فردی اصلح است و یا در نظرخواهی که در درون حزبمان از سراسر کشور انجام می دهیم منتظریم ببینیم مردم چه کسانی را پیشنهاد می کنند تا از بین آنها اصلح و ارجح را به ملت معرفی کنیم.

*در پاک دستی میرسلیم شکی نیست

دبیرکل حزب موتلفه در پاسخ به سوالی در مورد اینکه در مجلس یازدهم شاهد «مجلس حزبی» نبودیم آیا انتظار زیادی نیست که بگوییم منتظرتشکیل دولت حزبی هستیم، افزود: در مجلس ائتلاف داشتیم ، حرکت دو جریانی بود. به همین دلیل ائتلافی انجام شد و حزبی انجام نشد.

وی گفت: اختیار مدیریت هرمجلس بر عهده نمایندگان رای آورده آن دوره است اینکه ما بخواهیم از بیرون بعنوان حزب به نمایندگان کاری را تحمیل کنیم  غلط است.

*میرسلیم را نفرستادیم که رییس شود 

بادامچیان در پاسخ به سوالی در مورد اجهافی که به آقای میرسلیم شد چرا که انتظار می رفت حداقل در هیات رییسه حضور داشته باشند اما این اتفاق نیفتاد، گفت: برای ما فرقی ندارد،چرا که آقای میرسلیم را نفرستادیم که رییس شود بلکه آمده است تا وظایف نمایندگی ملت را انجام دهد.او یک شخصیت موثر است لذا در پاکی و سلامت او کسی شکی ندارد.

وی تصریح کرد: ما در حزب جمهوری اسلامی آقای میرسلیم را برای نخست وزیری کشور معرفی کردیم چرا که در آن زمان مجلس در اختیار ما قرار داشت و ریاست جمهوری هم در اختیار بنی صدر بود،اما در مجلس دوستان تیپ روشن فکر حاضر نشدند به او رای دهند.

دبیرکل حزب موتلفه در پاسخ به سوالی در مورد اینکه برخی می گویند افشاگری های آقای میرسلیم به نوعی تسویه حساب شخصی است، اظهار داشت: آقای میرسلیم نه شاکی و نه مدعی است بلکه تنها یکسری پرونده در دست دارد که در حال رسیدگی به آنهاست لذا آنها را به قوه قضاییه ارسال کرده است.

*شکایت از میرسلیم به جایی نمی رسد

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیاشکایتی که از ایشان شده است قابل تامل نیست، گفت: آن شکایت هم به جایی نمی رسد.آقای میرسلیم با هیچ شخصی روبه رو نمی شود بلکه با فساد روبه روست.

*توصیه به اصلاح طلبان و نشریات آنها

بادامچیان با اشاره به تخریب نیروهای انقلاب از سوی برخی از اصلاح طلبان بیان داشت:طبیعی است که در میدان سیاست طرف ها یکدیگر را تخریب می کنند چرا که در این میدان نقل و نبات پخش نمی کنند.

دبیرکل حزب موتلفه در پایان خاطرنشان کرد: به اصلاح طلبان و نشریات آنها همواره توصیه می کنم طوری صحبت کنید که بتوانید همه حرف هایتان را مطرح کنید نه اینکه مجرم شوید و قانون تصمیم بگیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها