موج
کدخبر : ۳۴۵۱۰۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345109

امیر حیدری:

فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: قدرت یگان‌های رفع آلودگی که توانستند در ۲۲ استان عملیات رفع آلودگی را اجرا کنند، مثال زدنی است. ما ۲۸ بیمارستان مجهز نیروی زمینی پای کار آوردیم که هنوز هم پای کار هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم تجلیل از مدافعان سلامت نزاجا که صبح امروز (چهارشنبه) برگزار شد، گفت: امروز میزبان عزیزانی هستیم که با اقتدا به امام حسین (ع) عزیزترین نفرات خانواده خود را در مسیر اعتلای کلمه الله و سالم ماندن دیگران اهدا کردند.

وی افزود: خانواده‌های شهدای سلامت، داغدار شدند اما این ظاهر موضوع است و باطن آن این است که خداوند طرف معامله شهدا است و هرکس هم با خدا معامله کرد برنده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: نیروی زمینی ارتش نیرویی است ولایی، نیرویی که ولایتمداری خودش را در عرصه‌های مختلف به منصه ظهور گذاشته است. در ایجاد امنیت برای انقلابی که به تازگی به پیروزی رسیده بود نبردی نفس‌گیر با ضد انقلابی که از هر سو سربلند کرده بودند انجام داد.

امیر حیدری تصریح کرد: در بحث مردم‌یاری، نیروی زمینی، نیروی منحصر به فردی است و در بحث مقابله با ویروس کرونا از روز اول که وارد مقابله شد اعلام کرد روحیه ما باید آفند به این ویروس باشد و نتیجه این روحیه این بود که نیروی زمینی توانست تهدید را به فرصت تبدیل و یک قابلیت جدید ایجاد کند.

وی گفت: وقتی کمبود در جامعه احساس شد نیروی زمینی کارگاه‌های خود را تعطیل و شروع به تولید ماسک و مواد ضد عفونی کرد و توانست دستگاهی را تولید کند که در مدت زمان کم، ویروس را در اماکن از بین ببرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: قدرت یگان‌های رفع آلودگی که توانستند در ۲۲ استان عملیات رفع آلودگی را اجرا کنند، مثال زدنی است. ما ۲۸ بیمارستان مجهز نیروی زمینی پای کار آوردیم که هنوز هم پای کار هستند. این موارد گوشه‌هایی از اقدامات جهادی بود تا تهدید را به فرصت تبدیل کنیم و بار دیگر به مردم ثابت شد نیروی زمینی تکیه گاه محکمی برای جامعه است.

امیر حیدری با بیان اینکه این نیرو می‌تواند تهدید را تبدیل به فرصت کند اظهار داشت: وقتی ما در ۲۲ استان ورود کردیم ۷۰۰ نقطه را شناسایی کردیم که دسترسی مردم برای پایش آنها راحت تر شود و بیمارستان‌های صحرایی را در شهرهایی که نیاز داشتند ایجاد کردیم. در ۲۲۱ پادگان و مجتمع سازمانی، نیروی زمینی توانست سرویس‌های بهداشتی بدهد؛ ایمن ترین مکان‌ها، پادگان‌های نظامی و خانه‌های سازمانی هستند.

وی اضافه کرد: نیروی زمینی که اصل اول فرماندهی در آن ولایت محوری است به جهت گیری ولی فقیه نگاه کرده است و سعی کرده اولین یگانی باشد که در ولایت محوری پیش قدم است. نزاجا در بحث ویروس کرونا هم در آینده نزدیک مدال افتخار آفرینی از فرمانده کل قوا دریافت می‌کند.

فرمانده نزاجا با بیان اینکه در این عرصه نیروی زمینی پنج شهید مدافع سلامت تقدیم کرده است تاکید کرد: ما مدیون خانواده شهدا هستیم. مجموعه سامانه فرماندهی که قوه عاقله ارتش است با ایجاد یک قرارگاه پدافند زیستی موجب به وجود آمدن این افتخارات شدند.

امیر حیدری خاطر نشان کرد: نیروهای خط مقدم در مقابله با کرونا نیروهای بهداشت و درمان هستند و من دست و پای آنها را می بوسم. در این زمینه مدیر بیمارستان هاجر نزاجا نام خود را با اقداماتی که انجام داد در تاریخ ماندگار کرد. بیمارستان‌های منطقه‌ای نیروی زمینی هم در مقابله با کرونا حماسه آفریدند.

وی با اشاره به اقدامات معاونت آماد و پشتیبانی نزاجا در مقابله با کرونا، گفت: اگر اقدامات این مجموعه نبود بهداشت و درمان هم نمی‌توانست بخوبی کار خود را انجام دهد. مجموعه‌هایی مانند جهاد نیروی زمینی هم کارهای نوآورانه ای انجام دادند. امروز یگان‌های جنگ نوین نیروی زمینی هم اثبات کردند علاوه بر مقابله با میکروب می‌توانند با ویروس هم مقابله کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها