موج
کدخبر : ۳۴۴۸۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344829

از سوی دفتر هیات دولت صورت گرفت؛

مجموعه مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا را برای نخستین بار از سوی دفتر هیئت دولت منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، در اواخر سال ۱۳۹۸ که شیوع «کرونا ویروس کویید ۱۹» به ایران محرز گردید، به دلیل سرعت شیوع و کشندگی بالای آن و ضرورت اتخاذ تدابیر هم افزا و همگرای دستگاه‌ها برای کنترل بیماری و پیامدهای آن، شورای عالی امنیت ملی کشور با صدور مصوبه‌ای «ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا» را ایجاد نمود.

ستاد یاد شده که با عضویت مقامات و دستگاه‌های ذی ربط برای مقابله با ابعاد مختلف کرونا تشکیل یافته است، مرجع اصلی تصمیم گیری در امور مرتبط با کرونا می‌باشد و مصوبات آن، مبنای اقدام سایر دستگاه‌ها برای مواجهه هوشمند با کرونا قرار گرفته است.

در همین راستا معاونت امور دولت دفتر هیأت دولت نهاد ریاست جمهوری به منظور تسهیل دسترسی عمومی به متن کامل مصوبات و بازتاب شایستۀ تصمیمات و تلاش‌های مستمر و مؤثر ستاد ملی مقابله با کرونا و تأمین حق مردم بر آگاهی از حقوق و تکلیف‌های خود و هم چنین، تقویت همسویی دستگاه‌ها در اجرای تدابیر اتخاذ شده، مجموعه مصوبات ستاد مذکور را گردآوری نموده و برای نخستین بار این مصوبات در پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیأت دولت به نشانی cabinetoffice.ir منتشر می‌شود.

در این مجموعه، مصوباتی که تاکنون در اختیار دفتر هیئت دولت قرار گرفته است، تنظیم و تدوین گردیده و در عین حال، قوانین و مقررات مرتبط با برخی از مصوبات یاد شده به صورت تنقیحی در پاورقی مصوبه ذکر شده است.

امید است تا زمان کنترل قطعی کرونا و استمرار فعالیت ستاد، مصوبات جلسه‌های بعدی آن نیز در اختیار مردم، دستگاه‌ها، جامعۀ دانشگاهی و حقوقی قرار گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها