موج
کدخبر : ۳۴۴۸۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344820

موسوی:

موسوی از برگزاری بیست و نهمین جلسه ستاد انتخابات کشور با موضوع برگزاری انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی در یازده حوزه انتخابی در ۹ استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج،  سید اسماعیل موسوی سخنگوی و دبیر ستاد انتخابات کشور اظهار کرد: امروز بیست و نهمین جلسه ستاد انتخابات کشور با موضوع برگزاری انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی در یازده حوزه انتخابی در ۹ استان برگزار شد.

سخنگوی و دبیر ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی روز جمعه این هفته، ۲۱شهریورماه، برگزار خواهد شد، گفت: تدارکات لازم اندیشیده شده و پیش بینی های لازم انجام شده است.

مدیرکل انتخابات وزارت کشور تصریح کرد: انتخابات روز جمعه در استانهای آذربایجان شرقی، اصفهان، ایلام، البرز، زنجان، خوزستان، کردستان، کرمانشاه و گلستان برگزار خواهد شد.

موسوی افزود: از ساعت ۸ صبح عوامل شعب اخذ رای آمادگی دارند تا مردم شریف حوزه های انتخابیه ای که تعیین نمایندگان آنها به مرحله دوم کشیده است، مراجعه و در انتخابات شرکت کنند.
 
دبیر ستاد انتخابات کشور با تاکید به رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی در برگزاری این انتخابات، خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و مسائل پیرامونی آن، پروتکل های بهداشتی را با همکاری مسئولان وزارت بهداشت و شورای نگهبان تهیه و به استانها ابلاغ کردیم و همه عوامل اجرایی، نظارتی و امنیتی مستقر در شعبه های اخذ رای پروتکلهای بهداشتی را رعایت خواهند کرد. همچنین شعب اخذ رای را از شب قبل ضدعفونی می کنیم.

موسوی از مردم خواست تا در ساعات اولیه به شعب اخذ رای مراجعه کنند. همچنین رای دهندگان همراه خود ماسک، دستکش و خودکار شخصی داشته باشند تا از انتقال ویروس منحوس کرونا جلوگیری شود و بتوانیم انتخابات سالمی را برگزار کنیم.  

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در خصوص شرایط افرادی که می توانند رای دهند، گفت: کسانی که در دور اول انتخابات مجلس شورای اسلامی یعنی ۲ اسفندماه ۱۳۹۸؛ در حوزه های انتخابیه مربوطه شرکت کرده و رای دادند می توانند در دور دوم نیز در همان حوزه رای دهند. همچنین افرادی که در انتخابات اسفندماه سال گذشته، در هیچ یک از حوزه های انتخابی شرکت نکرده و رای ندادند، هم می توانند در این انتخابات شرکت کنند و به نامزدهای مورد نظر خود رای دهند.

وی در ادامه تاکید کرد: رای دهندگان به همان حوزه هایی که قبلا مراجعه کرده اند، بروند تا امکان رای دهی مجدد آنها فراهم شود.

موسوی در پایان ابراز امیدواری کرد: با همکاری ای که میان عوامل اجرایی و نظارتی وجود دارد و همچنین همکاری نامزدهای انتخاباتی و مردم انتخابات سالمی برگزار و نتیجه آن را در اسرع وقت به مردم اعلام کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها