موج
کدخبر : ۳۴۰۵۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340515

قالیباف در صحن علنی:

رئیس مجلس گفت: ما در طرح مالیات بر خانه ‌های خالی به دنبال این هستیم که مسکن احتکار نشود، نه این که اگر کسی ۵ مسکن دارد ما برویم از آن مالیات بگیریم.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه، ۱۵ مرداد) در جریان بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد طرح دو فوریتی اصلاح ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌ های مستقیم گفت: ما در این قانون (مالیات بر خانه ‌های خالی) به دنبال این هستیم که مسکن احتکار نشود، نه این که اگر کسی ۵ مسکن دارد ما برویم از آن مالیات بگیریم.

وی افزود:این قانون قصدش گرفتن مالیات نیست؛ چراکه ما در باره مالیات در قوانین دیگر دارای قانون هستیم و آن را پیگیری می‌کنیم و حتماً قوانین دیگر CGP و PIT بحث‌هایی است ک در دستورکار آینده مجلس قرار دارد.

قالیباف تاکید کرد: ما قصد داریم خانه‌ای که از پول افراد و از سرمایه کشور ساخته شده در سفته بازی قرار نگیرد و با تورم دنبال درآمد‌های دیگری نباشد بلکه عرضه شده و استفاده شود.

رئیس مجلس گفت: ما می‌خواهیم افرادی که ۱۰ خانه دارند خانه خود را خالی نگه ندارند و عرضه کنند. این که چرا آن شخص ۱۰ خانه خالی دارد بحث دیگری است و باید جای دیگری آن را دنبال کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها