موج
کدخبر : ۳۳۲۰۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332041

کوچکی نژاد طی تذکر شفاهی:

نماینده مردم رشت در مجلس از بی توجهی دولت نسبت به اقتصاد انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، جبار کوچکی نژاد در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی گفت: تذکر من مربوط به ماده 22 بند 10 و ماده 36 آئین نامه است، در ماده 36  تبصره 2 می گوید که به منظور آشنایی نمایندگان با سوابق یکدیگر باید معاونت قوانین همزمان با شروع فعالیت شعب سوابق نمایندگان هم در بخش اجرایی و هم عضویت در کمیسیون ها تکثیر و در اختیار نمایندگان قرار دهد.

وی ادامه داد: انتظار داریم هیات رئیسه به آئین نامه عمل کند و این تاخیر توجیهی ندارد.

نماینده مردم رشت در مجلس ادامه داد: در اصل 84 قانون اساسی آمده است که نمایندگان می توانند در همه امور اظهارنظر کنند، نوع پرداخت هایی که در اسفندماه و در شروع سال انجام شد برخلاف برنامه بود، در برنامه می گویند حقوق ها و دریافت ها را طوری تنظیم کنند که فاصله بین بازنشستگان و شاغلین به 15 درصد برسد، نه تنها این فاصله کم نشده بلکه بازنشستگان که قشر محروم و نیازمند حمایت دولت هستند، این فاصله را دولت چندین برابر افزایش داده است.

کوچکی نژاد تاکید کرد: اوضاع اقتصادی کشور بسیار به هم ریخته است و دولت توجهی ندارد، آن زمانی که بعضی از استان ها بحران کرونا داشتند دولت ورود نمی کرد، با توجه به تذکر مقام معظم رهبری الان ورود کرده است و امروز همه جلسات خود را معطوف به کرونا کرده است و بخش اقتصاد را رها کرده که به شدت مردم گله مند هستند.

در ادامه قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس در پاسخ به کوچکی نژاد تاکید کرد: در حین صحبت شما از معاونت قوانین سوال کردم و تمامی اسامی و سوابق نمایندگان در سامانه گذاشته شده و در دسترس کمیسیون ها و شعب و همکاران است. احتمالا برای پرهیز از اسراف از چاپ کاغذی آن جلوگیری شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها