موج
کدخبر : ۳۳۱۹۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331926

توسط جهانگیری؛

معاون اول رئیس جمهور مصوبه نحوه تشکیل انجمن ‌های فدراسیون‌های چندرشته ‌ای را برای اجرا به وزارت ورزش و جوانان ابلاغ کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیات دولت، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور امروز مصوبه نحوه تشکیل انجمن‌های رشته‌ های مربوط در فدراسیون‌ های ورزشی چند رشته‌ای را برای اجرا به وزارت ورزش و جوانان ابلاغ کرد.

هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان تصویب کرد، در فدراسیون‌های چندرشته‌ای به منظور انجام امور هر رشته به صورت مجزا، انجمن رشته مربوط در چهارچوب آیین‌نامه‌ای که به تصویب مجمع فدراسیون می‌رسد تشکیل می‌شود.

انجمن از نظر شخصیت حقوقی مستقل و از نظر مسایل اداری، مالی، معاملاتی، فرهنگی و فنی زیرنظر فدراسیون خواهد بود. رؤسای انجمن‌های ورزشی که رشته/ رشته‌های ورزشی آنان در بازی‌های المپیک، پارالمپیک، آسیایی و پارآسیایی شرکت دارند عضو دارای حق رأی در مجمع عمومی فدراسیون مربوط هستند.

همچنین، فدراسیون‌های ورزش‌های همگانی، روستایی و بازی‌های بومی- محلی، زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی و فدراسیون‌های چندرشته‌ای (به تشخیص وزارت ورزش و جوانان) از نظر ترکیب مجمع عمومی تابع دستورالعمل وزارت ورزش و جوانان خواهند بود.

فدراسیون‌های پزشکی ورزشی و اسلامی ورزش زنان از نظر اهداف، وظایف و اختیارات، عضوگیری و ترکیب مجمع عمومی تابع دستورالعمل وزارت ورزش و جوانان خواهند بود.

فدراسیون‌های ورزش دانش‌آموزی، ورزش دانشگاهی و ورزش کارگری که عهده دار اداره رشته‌های ورزشی در بین جمعیت‌های تحت پوشش وزارتخانه‌های مربوط هستند به عنوان فدراسیون صنفی شناخته می‌شوند. در مجمع عمومی این فدراسیون‌ها وزیر مربوط یا معاون وی به عنوان رییس مجمع عمومی تعیین شده و نماینده وزارت ورزش و جوانان نیز در مجمع عمومی با حق رأی حضور خواهد داشت.

آیین‌نامه نحوه فعالیت هیات‌های استانی و شهرستانی در چهارچوب اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی آماتوری جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین و مقررات مربوط به تصویب وزیر ورزش و جوانان خواهد رسید.

همچنین آیین‌نامه‌های مرتبط با اساسنامه فدراسیون‌ها توسط وزارت ورزش و جوانان در چهارچوب قوانین و مقررات مربوط ابلاغ می‌شود.

وزارت ورزش و جوانان مسئولیت نظارت بر اجرای این تصویب‌نامه و اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی آماتوری جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون‌های ورزشی را برعهده خواهد داشت. وزیر ورزش و جوانان به عنوان رییس مجمع عمومی تعیین و احکام اعضای هیات رییسه فدراسیون توسط رییس مجمع صادر می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها