موج
کدخبر : ۳۳۱۷۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331728

سردار تنگسیری:

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: امروز اعلام می‌کنیم هرجا آمریکایی‌ها هستند ما هم بغل گوششان هستیم و در آینده نزدیک بیشتر هم احساسمان خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در مراسم الحاق بیش از ۱۰۰ فروند شناور به ناوگان دریایی سپاه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت نیروی دریایی اظهار کرد: امروز نیازمند حضور در دریا هستیم، نیروی دریایی سپاه برای همین راهبرد آماده شده و هرگونه تهدید را خنثی کرده است.

وی افزود: این شناورها چابک، پویا و اثر گذار در تمام صحنه‌ها هستند، نیروی دریایی سپاه در هر صحنه‌ای نیاز باشد حضور می‌یابد، شناورهای امروز ویژگی‌های خاصی دارند که سرعت و طراحی منحصر به فرد از این ویژگی‌های این شناورهاست.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در ادامه گفت: مانور فوق العاده زیاد، آب خور کم و دقت در سلاح‌های به کار برده شده تر این شناورها زیاد است، ساخت این شناورها از افتخارات نیروی دریایی سپاه است که در داخل کشور ساخته می‌شود، شناورهای میعاد در کارخانجات سپاه و ذوالفقار در کارخانجات وزارت دفاع ساخته شده است.

وی تصریح کرد: امروز افتخار می‌کنیم در ۲۲۰۰ کیلومتر سواحل جنوب حضور داریم سازه‌های ساخت داخل را استفاده می‌کنیم تقویت بسیج دریایی دشمن را ناامید کرده است، این شناورها تولید و در اختیار بسیج دریایی قرار می‌گیرد، ما ۲۴۸ ناوگروه بسیج دریایی با ۲۳ هزار شناور داریم که برای ما این نیز افتخاری است.

سردار تنگسیری افزود: امروز اعلام می‌کنیم هرجا آمریکایی‌ها هستند ما هم بغل گوششان هستیم و در آینده نزدیک بیشتر هم احساسمان خواهند کرد.

وی ادامه داد: امروز ثابت کردیم "ما می‌توانیم" و در بخش‌های مختلف این مسئله را ثابت کرده‌ایم، بیش از ۹۵ درصد شناورها را در کشور می‌سازیم و در آینده نزدیک این میزان افزایش می‌یابد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به ویژگی‌های شناور رعد با طول ۷و نیم متر که قابلیت حرکت در اقیانوس را نیز دارد تصریح کرد: امروز تهدید را جدی گرفته‌ایم از مرگ نمی‌ترسیم همه آماده جانفشانی هستیم این را در عمل نشان خواهیم داد.

سردار تنگسیری از اقدامات نیروی دریایی سپاه برای طراحی و ساخت یک شناور تهاجمی با قابلیت نشستن بالگرد بر روی آن و به نام شهید سلیمانی خبر داد و گفت: یکی از شناورهای که در حال طراحی هستیم به نام شهید سلیمانی نامگذاری شده است.

وی ادامه داد: شناورهای حاج قاسم سلیمانی قابلیت‌های بسیاری خواهد داشت که از جمله آن به طول ۶۵ متری و قابلیت نشست و برخواست بالگرد بر روی آن می‌توان اشاره کرد، موشک هوایی و سطحی این شناورها نیز طراحی شده است و به زودی در ۳ کارخانه در نقاط مختلف ساخته خواهد شد، همچنین یک شناور نیز با نام شهید ابومهدی المهندس در حال طراحی است که این دو شناور به زودی به ناوگان نیروی دریایی سپاه اضافه خواهند شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها