موج
کدخبر : ۳۳۱۰۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331052

متقی فر در گفتگو با موج:

سخنگوی جبهه پایداری گفت: روز قدس جبهه نبرد را از مرزهای کشورهای اسلامی به داخل سرزمین های اشغالی سوق داده است.

مجید متقی‌فر سخنگوی جبهه پایداری در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، در مورد اهمیت زنده نگه داشتن جایگاه روز قدس و وظیفه کشورهای مسلمان در حمایت از گروه‌های مقاومت و مردم مظلوم فلسطین، اظهار داشت: امام(ره) روز قدس را در آخرین جمعه ماه رمضان سال 58 اعلام کردند.

وی با بیان اینکه تا زمانی که اسلام است روز قدس هم وجود دارد، ادامه داد: تا وقتی که رژیم غاصب و استکبار وجود دارد روز قدس هم وجود دارد.

سخنگوی جبهه پایداری گفت: امام راحل روز قدس را با یک نگاه عمیق استراتژیک، شگفت انگیز و غافل کننده برای همه جهانیان اعلام کردند.

متقی فر با بیان اینکه مبارزه با استکبار کاملا جنبه ایدئولوژیک، مذهبی و اسلامی دارد، افزود:  مسئله فلسطین منحصر به روز قدس نیست، مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان باید همواره و در مقاطع مختلف ندای آزادی فلسطین را سر دهند تا با این اقدام خود به روند نابودی رژیم صهیونیستی سرعت بخشند.

*ضرورت انتقال فرهنگ مقاومت به نسل های آینده

وی تصریح کرد: برای اینکه همگان در جریان فاجعه اشغال سرزمین های فلسطینی قرار گیرند باید اقداماتی همچون به روز نگه داشتن جریان مبارزه،  تقویت روز افزون جبهه مقاومت ، انتقال فرهنگ مقاومت به نسل های آینده صورت گیرد.

سخنگوی جبهه پایداری با بیان اینکه روز قدس دشمن را از موضع تهاجم به موضع دفاع کشیده است و جبهه نبرد را از مرزهای کشورهای اسلامی به داخل سرزمین های اشغالی سوق داده است، اظهار کرد: تقویت سازمان یافتگی جهان اسلام در مبارزه با رژیم غاصب صهیونیستی اهمیت بسزایی دارد.

*نگرانی آمریکا از ظرفیت مبارزه و سازمان یافتگی جریانات انقلابی

متقی فر گفت: عمده نگرانی استکبار و در راس آن آمریکا از ظرفیت مبارزه و سازمان یافتگی جریانات انقلابی است چرا که جریان های مقاومت که در همسایگی با رژیم صهیونیستی قرار دارند روز به روز تقویت شده اند.

وی افزود:  در حال حاضر گرامیداشت روز قدس در بیخ گوش استکبار جهانی و دولت های ستم گر اروپایی برگزار می شود یعنی علاوه بر جهان اسلام در سرتاسر عالم نیز این روز برگزار می شود که این امر پیام مهم و آزادی بخشی برای همه بشریت دارد.

*استفاده از فضای مجازی برای بزرگداشت روز قدس

متقی فر با اشاره به شیوع کرونا و شرایط کشور در برگزاری روز قدس، تصریح کرد: در شرایط کرونایی می توان  با استفاده از امکانات وسیع همچون فضای رسانه ای و فضای مجازی اهمیت این روز را دو چندان کرد.

وی گفت: به هر حال هدف از برگزاری روز قدس، رساندن فریاد مظلومیت مردم فلسطین به گوش جهانیان است لذا هرچه قدر این فریاد بلندتر باشد، استکبار نگران تر خواهد شد.

متقی فر با اشاره به وجود اماکن مقدسه در سرزمین های اشغالی، بیان کرد: آزاد شدن این اماکن مقدس از جمله مسجدالاقصی از دغدغه های همه مسلمانان است.

سخنگوی جبهه پایداری در پایان خاطرنشان کرد: بنابر این همه باید حساسیت لازم رانسبت به روز قدس داشته باشند تا در این حرکت جمعی عظیم ملی و اسلامی حضور پیدا کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها