موج
کدخبر : ۳۲۸۶۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328611

ابطحی در نطق میان دستور:

عضو کمیسیون آموزش مجلس تأکید کرد: استفساریه استخدام حق ‌التدریسی‌ ها زمان زیادی برای بررسی در صحن علنی مجلس نمی‌گیرد و باید هر چه سریع‌تر در دستور کار قرار گیرد، چرا که از مسائلی، چون اصلاح قانون انتخابات در شرایط فعلی مهمتر است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد جواد ابطحی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک روز کارگر اظهار کرد: رئیس جمهور باید به جهت تلاش‌های بسیار زیادی که کارگران می‌کنند به آنان دکترای افتخاری دهد.

او افزود: امیدوارم وعده‌های رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره رتبه بندی فرهنگیان اجرایی شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به منتخبان مجلس یازدهم توصیه می‌کنم برای آنکه مجلس در رأس امور باشد و بتواند نظارت دقیق و کارآمدی داشته باشد، باید جیبشان را ببندند و دهان خود را باز کنند و همچنین به این نکته توجه کنند که نباید خودشان را ارزان بفروشند.

ابطحی با اشاره به خام فروشی خاک و سنگ آهن تصریح کرد: در حال حاضر فولاد مبارکه کمبود دارد، اما خروار‌ها تن خاک و سنگ آهن صادر می‌شود که این رویه درست نیست.

او با اشاره به بحث مدرک‌های جعلی گفت: برخی از مؤسسات به صورت غیرمجاز فعالیت می‌کنند و سوال ما این است که وزارت علوم چه کار می‌کند؟ آیا ما خواب هستیم؟

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اخیراً خبری آمد مبنی بر اینکه مدرک تحصیلی یکی از منتخبان مجلس یازدهم معتبر نبوده که جای تأسف دارد که در مؤسسه‌ای که این فرد تحصیل کرده، چهار هزار نفر دیگر هم فارغ التحصیل شده و چهار هزار نفر دیگر نیز در حال تحصیل هستند.

ابطحی گفت: آقای وزیر کشور! هیئت‌های اجرایی شما باید از وزارت علوم درباره مدرک تحصیلی کاندیدا‌های انتخابات استعلام می‌گرفتند و آیا وزارت علوم پاسخ استعلام را داده است یا خیر؟

او بیان کرد: به هر صورت وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و کشور در قضیه مدرک تحصیلی نامعتبر یکی از منتخبان مجلس مقصر هستند و باید در این باره توضیح دهند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با انتقاد از صحبت‌های اخیر عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: کلانتری بعد از ۴۰ سال می‌گوید که تسخیر لانه جاسوسی را قبول ندارم و این کار اشتباه بوده است!

ابطحی تصریح کرد: کلانتری پیش از این هم از کاوه مدنی و برخی از فعالان محیط زیست که جاسوسی کرده بودند دفاع کرده بود و در شرایطی که در گام دوم انقلاب هستیم، چرا این افراد پا روی خون شهدا می ‌گذارند؟ رئیس جمهور باید با کلانتری برخورد کند.

وی تصریح کرد: گزارش تحقیق و تفحص از قاچاق کالا و ارز به هیات رئیسه ارائه شده، اما هیات رئیسه گفته است که این گزارش تند است و به همین دلیل در صحن علنی قرائت نشده که باید قرائت شود.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: استفساریه استخدام حق ‌التدریسی‌ ها زمان زیادی برای بررسی در صحن علنی مجلس نمی‌گیرد و باید هر چه سریع‌تر در دستور کار قرار گیرد، چرا که از مسائلی، چون اصلاح قانون انتخابات در شرایط فعلی مهمتر است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها