موج
کدخبر : ۳۲۶۷۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326724

بادامچیان:

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: امیدواریم بزودی دولتی باثبات در عراق با توافق همه طوایف و احزاب مستقر شود.

به گزارش خبرگزاری موج، اسدالله بادامچیان دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در بیان مواضع هفتگی حزب موتلفه  گفت: در فاصله باقی مانده تا روز افتتاح مجلس گام دوم، همه تلاش ها باید در جهت وحدت و انتخاب مدیریت شایسته ترین ها باشد و از تخریب یکدیگر یا یارگیری هایی که یکپارچگی مجلس یازدهم را کمرنگ کند، خودداری شود. حزب مؤتلفه اسلامی در این زمینه جلسات و دیدارهایی داشته و فعالیت خود را در سراسر کشور توسط دبیران استان های حزب در گفتگو با نمایندگان محترم ادامه خواهد داد.

وی در ادامه با اشاره به گزارش تفریغ بودجه 97 و نامه مصزفی میرسلیم به ریاست دیوان محاسبات خاطرنشان کرد: گزارش تفریغ بودجه، بهترین راهنما برای تنظیم بودجه سال جاری است. مجلس با دیوان محاسبات، دولت با سازمان حسابرسی و قوه قضائیه با سازمان بازرسی کل کشور باید به نمایندگان مجلس یازدهم یاری دهند تا نظارت نمایندگان ملت بر بودجه کشور به بهترین شکل تأمین شود. اقدام مصطفی میرسلیم در مکاتبه با رییس دیوان محاسبات، آغازی بر این شیوه در بودجه نویسی صحیح در کشور است که البته باید کامل شود. پیشنهاد ما این است که نمایندگان، بودجه 99 را دقیقا بررسی کنند و در آن، اصلاحات لازم را به عمل آورند.

 بادامچیان تصریح کرد: در بحث درآمدها، نمایندگان بررسی کنند که بطور دقیق مشخص شود و کل درآمدها در بودجه مطرح و رسیدگی شود و در بحث هزینه ها معلوم گردد که کدامیک واقعی است و صرفه جویی در هزینه ها به عمل آید. بویژه درباره درآمدهای حاصله از نفت و گاز و نیز برداشت ها از صندوق ذخیره که نمایندگان، آن را باید پیگیری نمایند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در ادامه گفت: در سال 97 اعلام تغییر نرخ ارز برخلاف بودجه سالانه، صدمات بسیاری را به اقتصاد و مردم وارد آورد. این امر باید در تفریغ بودجه 97 مورد بررسی نمایندگان قرار گیرد ولو در گزارش دیوان محاسبات، آن را نیاورده باشند. نکته مهم اینکه انضباط مالی و تنظیم دقیق بودجه می تواند جهش تولید و ساماندهی اقتصاد را تأمین کند. سلامت مالی کشور و از بین رفتن زمینه های فساد و ناهمواری های اقتصادی، همگی در گرو تنظیم صحیح بودجه کشور است.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود  با تقدیر از زحمات ملت و  مدافعین سلامت در مبارزه با بیماری کرونا افزود: ضمن تشکر از همه رده های جامعه بویژه پزشکان و پرستاران و عوامل امور بهداشتی و نیروهای مسلح که امسال رزمایش خدمت را اجرا کردند، از عموم مردم درخواست می کنیم که در مراقبت های بهداشتی خود و خانواده و دوستان و محیط کار، جدی تر باشند. نکته مهم تر اینکه کرونا موجب آسیب ها و ایجاد مشکلات اقتصادی و اجتماعی و آموزشی شده که گریز هم از آن میسر نبود. لذا همه باید به جنبش سراسری برای رزمایش مواسات و کمک مومنانه به کسانی که از کرونا آسیب دیده اند، یاری دهند. گروه های محله ای در هر شهر و روستا می توانند مشکلات محله و روستا و شهر را با همدلی و همکاری حل کنند و روحانیت محترم نیز بیش از پیش فعال باشد.

 بادامچیان در ادامه افزود: زمینه ای فراهم شده که نهضت مواسات مهاجرین و انصار صدر اسلام در نهضت انقلابی ملت ما تکرار شود. مسلماً خداوند برکاتش را بر این مواسات گسترش خواهد داد.

وی همچنین با اشاره به جهانی شدن این بیماری تأکید کرد: ما اکنون در جهان با یک عفونت جهانی روبرو هستیم که پرده های تزویر و ریا و تقلب را از چهره های بزک کرده غرب کنار زده است و ناکارآمدی آنها را عیان کرده است. ما باید در این شرایط، تصویر یک نظام مستقر، یک ملت زنده و متحد و غمخوار یکدیگر را در جهان بازتاب دهیم.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی درباره تحولات یمن گفت: اختلافات امارات و عربستان و برخوردهای آنها با یکدیگر اکنون علنی شده است. از طرفی عربستان به آتش بس، پایبند نیست. انصار الله همچنان به پیشروی های خود ادامه می دهد تا ان شاءالله دست متجاوزین برای همیشه از تعدی به ملت یمن قطع خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به تحولات عراق افزود: امیدواریم بزودی دولتی باثبات در عراق با توافق همه طوایف و احزاب مستقر شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها