موج
کدخبر : ۳۲۵۱۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-325163

اکبریان در صحن علنی:

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:نمی توان با ارائه وام یک میلیون تومانی که مدام از رسانه ملی اعلام می شود پاسخگوی نیاز مردم بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، عزیز اکبریان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از دولت، وزارت بهداشت، درمان، هلال احمر و نیروهای مسلح برای کنترل ویروس کرونا در کشور، گفت: وجود کرونا واقعیت غیرقابل انکار بوده که مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای کنترل آن در جهادی بزرگ به انجام وظیفه پرداختند که در این زمینه مسئولان حوزه سلامت استان البزر با وجود فشردگی جمعیت خوش درخشیدند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حدود 40 روز است که صنعت میوه جات کشور تعطیل شده و بنابر اظهارنظرهای مختلفی که در این زمینه وجود دارد، تداوم این روند سم بزرگی برای این بخش است.

وی تصریح کرد: اعمال قرنطینه باید از 2 ماه قبل انجام می شد بنابراین تحقق این امر در این شرایط برای اتخاذ تصمیماتی در پسا کرونا آینده اصناف مختلف و صاحبان صنایع را به گونه ای رقم می زند که مشکلات ناشی از تعطیلی آن ها قابل جبران نخواهد بود.

اکبریان با یادآوری اینکه تلاش های خوبی در زمینه کنترل ویروس کرونا انجام شده اما رعایت پروتکل های بهداشتی باید به طور جدی مورد پیگیری قرار گیرد، اظهار کرد: یکی از موارد حائز اهمیت در کنترل ویروس کرونا در کشور این است که به کوری چشم دشمنان به رغم تحریم ها توانستیم در این زمینه جواب مثبت بگیریم کما اینکه عملکرد کشور در مقایسه با سایر کشورهای دنیا درخور تحسین است.

این نماینده مردم در مجلس دهم خطاب به نمایندگان مجلس و وزرا یادآور شد: تعطیلی اصناف مختلف در پی تردد در سطح شهر به خوبی نمایان است بنابراین مجلس باید برای خروج از این وضعیت تدبیری بیاندیشد چرا که بسیاری از صاحبان صنایع و اصناف دارای چک های چندین میلیون تومانی هستند که در معرض برگشت خوردن قرار دارد و تعدادی از آن ها نیز باید رقم های کلانی را بابت اجاره ملک خود بپردازند.

وی افزود: هم اکنون نمی توان با ارائه وام یک میلیون تومانی که مدام از رسانه ملی اعلام می شود پاسخگوی نیاز مردم بود، ضمن اینکه باید به این نکته توجه شود که عدم حمایت از چرخه تولید، اقتصاد و صنوف کشور به نابودی آن ها منتهی می شود چرا که بسیاری از شرکت ها و کارخانجات که تعطیل هستند باید حقوق کارکنان خود را بپردازند، کمااینکه بسیاری از قطعه سازان و خودروسازان ماهانه بیش از 300 میلیارد تومان حقوق به کارکنان خود پرداخت می کنند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی و اتخاذ تصمیماتی از سوی دولت و مجلس برای تحقق این مهم به جهش اقتصادی در کشور منتهی می شود، در ارائه پیشنهادی تاکید کرد: دولت باید برای حمایت از صاحبان صنعت و صنوف به ارائه تسهیلات کم بهره بپردازد ضمن اینکه برای حمایت از کارگرانی که در پی تعطیلی کارخانجات و شرکت ها مشاغل خود را از دست داده اند تدبیری بیندیشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها