موج
کدخبر : ۳۲۳۴۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323489

میرسلیم در گفتگو با موج؛

منتخب مردم تهران در مجلس گفت: تحقق شعار جهش تولید الزاماتی دارد که جز با همفکری و همدلی ارکان حکومت و مردم میسر نمی شود.

سید مصطفی میرسلیم منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج،  با اشاره به  نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر  «جهش تولید» ، اظهار کرد: کشور ما دربرگیرنده امکانات مادی فراوان است، به طور متوسط 4 برابر سایر کشورها، و خوشبختانه نیروی جوان متعهد و مستعد و تحصیل کرده و علاقه مند به اشتغال مولد وجود دارد. بنابراین مقدمات لازم برای فعالیت های تولیدی فراهم است و اگر بخواهیم جهش ایجاد کنیم و از وضع رکود کنونی خارج شویم و به رونق دست یابیم باید موانع را برداریم.

منتخب مردم تهران در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: اولین مانع، عدم باور برخی از مسئولان است که راه نجات را فقط در سر تعظیم فرود آوردن به بیگانگان و جلب رضایت زورمداران عالم می دانند و گویی اصلا اعتقادی به نتیجۀ سعی و کوشش خودمان و نویدهای الهی ندارند؛ مشکل آنها اعتقادی است و وجود آنها در هر سمتی که باشند مزاحم تحقق تولید و خودکفایی است چه رسد به جهش در تولید.

وی گفت: دومین مانع مشکلات متعدد و مزمن فضای کسب و کار  و دیوانسالاری خفقان آور است.

وی با اشاره به سومین مانع در مسیر جهش تولید ، افزود: مانع بعدی رسوخ زد و بند و رفیق بازی در ارکان مختلف کشور است که مانع تأثیرگذاری شایستگان کارآفرین در سطوح مدیریتی کشور می شود.

میرسلیم ادامه داد: چهارمین مانع، عقب ماندگی و بلاتکلیفی نظام بانکی کشور است که نزدیک 350 هزار میلیارد تومان سپرده های مردم را در مسیر دلالی های کاذب و فاسد صرف می کنند به جای آن که در خدمت اشتغال مولد قراردهند.

وی پنجمین مانع را وجود برخی حلقه های مفقود در زنجیرۀ تولید دانست و گفت: وجود این مسئله و  رفع آن مستلزم برنامه ریزی و جامع نگری است.

منتخب مردم تهران در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ششمین مانع در جهت رسیدن به جهش تولید را عدم توازن امکانات و قابلیت ها در نقاط مختلف کشور دانست و افزود: این اقدامات به اجرای سیاست های آمایش سرزمین نیاز دارد.

میرسلیم با بیان اینکه هفتمین مانع عدم تعمیم فرآیندهای دانش بنیان در کانون های تولید و بیگانه بودن مراکز دانشگاهی ما از نیازهای تولیدی در بخشهای مختلف صنعت و کشاورزی و خدمات است، تصریح کرد:  هشتمین مانع تحریم های ظالمانۀ آمریکا است که برای دور زدن آنها باید از ابتکارهای خاص استفاده کرد البته با مباشرت افراد کاردان و میهن دوست.

وی با بیان اینکه تحقق این شعار الزاماتی دارد که جز با همفکری و همدلی ارکان حکومت و مردم میسر نمی شود. البته بخش خصوصی باید تقویت شود تا خطر پذیر شود در این میدان با رفاه طلبی و بدون جرأت و شهامت در خطر پذیری پیشرفتی حاصل نمی شود، خاطرنشان کرد:  اغلب بنگاه های ما در بخش خصوصی چشمشان به راه هایی است که به ویژه خواری منتهی می شود؛ این روند قطعا باید اصلاح شود.

میرسلیم ادامه داد: در دولت یعنی در تمام دستگاه های اجرائی دولتی و نیز عمومی غیردولتی اعتقاد به عملیاتی شدن سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، که راه نجات کشور از بن بست اقتصادی کنونی است،باید نهادینه شود؛ پس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی چاره ای جز خروج از رخوت ندارد. دانشگاه های ما باید قطعا تجدید نظر کنند در فرآیند تولید دانش که در حال حاضر بیشتر منحصر شده است به تألیف مقاله برای انتشار در مجلات معتبر خارجی! این نوع تولید دانش گره های تولید و راههای جهش را نمی تواند بازکند.

منتخب مردم تهران در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس برای تنقیح قوانین و رفع کمبودهای قانونی درمورد کارآفرینی و تسهیل کسب و کار باید به صورت جدی و بدون فوت وقت وارد عمل شود و بعلاوه بر فعالیت هایی که در دستگاه های اجرائی به لحاظ اجرای قوانین و مراعات مقررات و خروج از دیوانسالاری باید انجام گیرد، مشفقانه و قاطعانه نظارت کند.البته این اقدام اخیر را نمی توان از مجلس فرتوت دهم توقع داشت و باید منتظر استقرار منتخبان دورۀ یازدهم شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها