موج
کدخبر : ۳۲۳۴۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323487

در گفتگوی لاریجانی با استانداران خوزستان، زنجان و فارس صورت گرفت؛

رییس مجلس شورای اسلامی از پیگیری و تامین نیازمندی های سه استان خوزستان، زنجان و فارس در حوزه های بهداشت، درمان و حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده بر اثر شیوع کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه سوم فروردین در تماس با استانداران خوزستان، زنجان و فارس با ارائه توصیه های لازم برای قطع چرخه انتقال و نزولی شدن نمودار ابتلا به کرونا در این استان ها، از پیگیری و تامین نیازمندی های این مناطق در حوزه های بهداشت، درمان و حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده بر اثر شیوع کرونا خبر داد.

رییس مجلس شورای اسلامی  در این گفت‌وگوها، ضمن بررسی شرایط مقابله و افزایش میزان درگیری هر یک از  استان‌های خوزستان، زنجان و فارس با کرونا، از هموطنانی که با توجه به خطر شیوع بیماری از سفر  صرف‌نظر کرده‌اند، تقدیر و تشکر  کرد و گفت: کاهش سفرها، از بار شیوع کرونا می‌ کاهد اما هنوز نتیجه مطلوب در برخی استان ها حاصل نشده و  نیازمند توجه بیشتر و جلب همکاری مردم هستیم.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین  در گفت‌وگو با استانداران مذکور، توصیه‌هایی برای پشتیبانی و تجهیز مراکز درمانی و بیمارستانی با استفاده از منابع مالی تخصیص یافته به این استان ها ارائه کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین از پیگیری سایر  منابع مالی و امکانات مادی مورد نیاز استان های مذکور در سطح ملی خبر داد.

ریس قوه مقننه همچنین ضمن استماع گزارش اقدامات مسئولان این استان‌ها، اشاره به افزایش تدابیر لازم جهت کاهش رفت و آمد برای حفظ سلامت مردم را اولویت مدیریت استان‌ها دانست و گفت: لازم است فعالیت کلیه مراکز پذیرش مسافر متوقف شده و با آگاهی بخشیدن به مردم از تردد ها و اجتماعات کاسته شود تا چرخه انتقال کرونا قطع گردد.

در آغاز این گفت‌وگوها، غلامرضا شریعتی، فتح الله حقیقی و عنایت الله رحیمی، استانداران خوزستان، زنجان و فارس گزارش‌های جداگانه ای از اقدامات دستگاه‌های استان در مقابله با کرونا به رییس مجلس شورای اسلامی ارائه کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها