موج
کدخبر : ۳۲۲۳۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322371

حجت الاسلام والمسلمین ذوالنور در نامه‌ای سرگشاده هشدارهایی در خصوص احتمال بروز فاجعه انسانی و بحرانی غیرقابل کنترل در صورت ادامه شیوع ویروس کرونا به رئیس جمهور داد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنور رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای سرگشاده خطاب به دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران، نسبت به احتمال بروز فاجعه انسانی و بحرانی غیرقابل کنترل در صورت ادامه شیوع ویروس کرونا در کشور هشدار داد.

وی در این نامه خاطرنشان کرد: در وضعیت کنونی که دشمن عنود ملت ایران با تحریم‌های همه‌جانبه به ویژه تحریم دارویی کشور به جنگ ملت مقاوم ایران برخاسته و حتی این ویروس منحوس نیز به احتمال قریب به واقع از مصادیق بیوتروریسم و اقدامات ضدبشری محور سلطه و شرارت یعنی آمریکاست، عدم اقدام جدی و به موقع و متناسب با نوع مشکل و اقتضاء شرایط، با توجه به نوع گسترش و جهش ویروس منحوس ممکن است فاجعه‌ای انسانی و بحرانی غیرقابل کنترل در پی داشته باشد.

ذوالنور در این نامه تصریح کرد: جناب آقای رییس جمهوری، تصور نمی‌شود با توجه به شرایط موجود و وضعیت کنونی که روند رو به رشد و گسترش بیماری مهمترین تهدید برای مردم کشور محسوب می‌شود و تقریباً کشور را به تعطیلی کشانیده است، کاری مهمتر از مبارزه با آن وجود داشته باشد که وقت رئیس جمهوری محترم مصروف آن گردد و فرصت فرماندهی و مدیریت قرارگاه و ستاد مذکور را نداشته باشند. خواهشمند است تا دیر نشده است اقدام فرمایید.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی نوشت: کمیسیون امنیت ملّی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی لازم و ضروری می‌داند که جنابعالی شخصاً و به عنوان رییس جمهوری و رییس شورای عالی امنیت ملّی فرماندهی قرارگاه و ریاست «ستاد ملّی مبارزه بیماری کرونا» را بر عهده گرفته تا امکان بسیج ملّی، فعال‌سازی، هماهنگی و مدیریت کلیه دستگاه‌های دولتی، عمومی و خصوصی و به کارگیری کلیه امکانات و استفاده از تمامی ظرفیت‌های کشور فراهم گردد.

وی در فراز دیگری از این نامه تاکید کرد: البته ایمان دارم که ملت هوشمند، فداکار و قهرمان ایران عزیز با توکل بر خداوند قادر متعال بر این مشکل نیز فائق خواهد آمد و یکبار دیگر توانمندی و شکست‌ناپذیری خود را به نمایش خواهد گذاشت.

ذوالنوری در این نامه آورده است: شیوع و گسترش ویروس منحوس کرونا تمامی استان‌های کشور را درگیر و آلوده کرده است وبا تدبیر جنابعالی وزیر محترم بهداشت و درمان به عنوان «رئیس ستاد ملّی مبارزه» با بیماری کرونا تعیین گردیده است که زحمات و تلاش های جهادی ایشان و اعضا فداکار خانواده بزرگ جامعه پزشکی کشور مورد عنایت خدای سبحان و تقدیر مردم قدرشناس ایران اسلامی است.

وی ادامه داد: مهار، کنترل و رفع این بیماری منحوس مستلزم اقداماتی گسترده و همه‌جانبه ای مانند "کنترل کلیه مرزهای زمینی، دریایی و هوایی کشور"، "عنداللزوم کنترل و قرنطینه در سطح کشور، استانها و شهرستانهای مختلف"، "تعطیلی، افزایش یا کاهش ساعات کار و فعالیت کلیه دستگاه‌های دولتی، عمومی و بخش خصوصی"، "کنترل و قرنطینه کلیه اماکن عمومی، ترددها، اجتماعات و غیره"، کنترل مواد غذایی و خوراکی و نحوه تولید، نگهداری و توزیع آن"، "تهیه و توزیع مواد کنترلی و مراقبتی، بهداشتی و درمانی و دارویی و تأمین نیازهای مردم و مراکز درمانی" و "تهیه و اجرای برنامه‌هایی در جهت جلوگیری از تعطیلی و ورشکستگی واحدهای تولیدی و اقتصادی و ممانعت از بروز کمبودها و کاستی‌ها در اقلام مورد نیاز کشور و مردم می باشد.

این نماینده مجلس در این نامه همچنین " پیش‌بینی راهکارهایی در کمک به اقشار آسیب‌پذیر که با تعطیلی حِرَف و مشاغل، امکان گذران زندگی و تأمین معاش خود را از دست داده‌اند و یا از دست خواهند داد"، "بسیج کلیه امکانات و ظرفیت‌های کشور در کمک به حل مشکل موجود"، "تعیین وظایف و تکالیف برای کلیه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها،‌ ارگان‌ها، نهادهای دولتی، عمومی و خصوصی در قبال بلیه موجود"، "پیگیری مستمر شبانه‌روزی انجام و موارد پیش‌گفته، هماهنگی، مدیریت، کنترل و نظارت بر حسن اجرا آن" .را از جمله مواردی ذکر کرد که  مهار، کنترل و رفع ویروس کرونا مسلتزم آن است.

وی تصریح کرد: همه امکانات و ظرفیت‌های کشور نه در اختیار وزیر و وزارت بهداشت می‌باشد و نه از نظر حاکمیتی، ساختاری و سازمانی تحت امر و اراده وزیر محترم مورد اشاره می‌باشند.

ذوالنور بیان داشت: وزارت و وزیر محترم بهداشت و درمان در این نبرد بی‌امان و همه‌جانبه به عنوان نیروی عملیاتی در خط مقدم نبرد قرار دارند و نباید آنها را درگیر کارهای هماهنگی، اجرایی و مدیریتی دستگاه‌های گسترده کشوری دیگر اعم از دولتی، عمومی و خصوصی کرد که از کار اصلی خود بازمانده و طبیعتاً قادر به پیگیری و مدیریت موارد متعدد لازم‌الاجرا از جمله موارد یازده‌گانه در بند یک این نام نخواهند بود

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها