موج
کدخبر : ۳۱۹۰۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319061

جهانگیری در جمع خبرنگاران:

معاون اول رییس جمهور گفت: ما باید پیام مردم را به خوبی بگیریم و انحراف در پیام مردم، به مصلحت کشور نیست.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج؛ اسحاق جهانگیری پس از انداختن رأی خود به صندوق رأی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه خبرهایی که از سراسر کشور در دوساعت اول رأی‌گیری به وزارت کشور رسیده، حضور مردم مشابه انتخابات گذشته، حضور خوب و معناداری است و امیدواریم که مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی از نهادهای مهم و تأثیرگذار کشور نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای در مسائل کشور داشته‌ باشد.

وی ادامه داد: در فضای عمومی کشور، معمولاً مجلس می‌تواند نقش سازنده و مؤثر داشته باشد و نیز می‌تواند نقش تعیین کننده در حل مشکلات مردم داشته باشد.

معاون اول رئیس جمهور تأکید کرد: دولت و مجلس به عنوان دو نهاد اصلی‌ در حل مسائل و مشکلات کشور تعیین کننده هستند و با همدلی و همکاری یکدیگر می‌توانند قدم‌های بسیار بزرگی بردارند.

جهانگیری ادامه داد: امیدواریم نمایندگان مجلس با پشتوانه خوب مردمی انتخاب شوند تا مجلس آینده بتواند گره‌های جدی که امروز در بخش‌های اقتصادی، سیاسی، سیاست خارجی، فرهنگی و اجتماعی و در سایر بخش‌ها به خصوص در معیشت مردم داریم، به راهکارهای اجرایی خوبی دست یابیم.

وی در پاسخ به پرسشی در این خصوص که پیام انتخابات و حضور مردم در پای صندوق‌ها به دشمنان و آمریکا چیست، گفت: آمریکایی‌ها نه تنها در یک سال گذشته، بلکه در این ۴۱ سال که از عمر انقلاب می‌گذرد هر کاری توانسته‌اند علیه ملت ایران انجام دهند، داده‌اند.

معاون اول رئیس جمهور افزود: جایی که توانسته‌اند عملیات نظامی انجام دهند، انجام داده‌اند و کارهای ضدانسانی مانند ساقط کردن هواپیمای مسافربری با ۲۹۰ سرنشین انجام داده‌اند، در جنگ کمک‌های جدی به دشمن ما ارائه کرده‌اند.

جهانگیری ادامه داد: قبل از انقلاب در کودتای ۲۸ مرداد از رژیم گذشته حمایت‌ کرد و نمونه آخر آن هم ترور سردار عزیز ما سردار سلیمانی است که یک مقام مهم نظامی و تأثیرگذار در مسائل داخلی و بین‌المللی بود.

وی یادآور شد: پیداست که ملت ایران به چنین دشمن بی رحمی هیچ توجهی می‌کند و راه خود را می‌شناسد و می‌داند در هر موقعیتی باید چه اقدامی انجام دهد.

معاون اول رئیس جمهور بیان کرد: حتی سیاسیون داخل کشور، گاهی اوقات مردم ایران را خوب نمی‌شناسند. نظر و رأی مردم ایران همواره تعیین کننده بوده‌ و صندوق رأی یکی از جاهایی است که مردم ایرات از طریق آن با همه به روشی که علاقه داشته باشند، سخن می‌گویند.

جهانگیری ادامه داد: ما باید پیام مردم را به خوبی بگیریم و انحراف در پیام مردم، به مصلحت کشور نیست و آن چیزی که از پیام مردم بعد از اعلام نتایج انتخابات اعلام می‌شود، باید برای همه ما قابل استفاده باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها