موج
کدخبر : ۳۱۸۹۳۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318932

گزارش انتخابات 98؛

ارتش توییتری یامین پور او را در آخرین ساعات تبلیغات انتخاباتی در لیست نامزدهای حوزه انتخابیه تهران و توابع به شدت بالا کشیده است. این یافته های پایشگر هشتگ است که آخرین وضعیت همه داوطلبان انتخاباتی را بیان می کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، پایشگر هشتگ که فعالیت نامزدهای انتخاباتی در سراسر کشور را رصد می کند، آخرین گزارش یافته های خود را بر اساس فعالیت هواداران و منتقدان همه داوطلبان در شبکه های اجتماعی، خبرگزاری ها و وب سایت های خبری و حتی کامنت ها رصد کرده و برای همه حوزه های انتخاباتی در سراسر کشور منتشر کرده است.

بر اساس آخرین اطلاعات این پایشگر، وحید یامین پور در تهران، شگفتی ساز شده است. هواداران و منتقدان او با ارتش توییتری منحصر به فردشان توانسته اند در مجموع هفته گذشته بیش از 1300 توییت درباره این چهره تلویزیونی جوان که اخیرا از جبهه پایداری بریده و آنها را متهم به دیکتاتوری لیستی کرده، منتشر کنند.

سه کلمه کلیدی که درباره یامین پور در شبکه های اجتماعی منتشر شده «جبهه پایداری»، «لیست واحد» و «توییتر» است که به خوبی نشان دهنده مکان تمرکز فعالیت های یامین پور و اهداف سیاسی هدف گرفته شده توسط اوست. البته تعداد مراکزی که توسط او فعال شده اند در سراسر کشور نسبت به گذشته به طرز معنی داری افزایش یافته است.

او در لیست فعال ترین نامزدهای انتخاباتی در رتبه بندی سوم قرار دارد که جایگاهش بالاتر از پروانه مافی اصلاح طلب و حمید رسایی مستقل است. البته جایگاه امروز یامین پور در ردیف هشتم قرار داشت که نشان می دهد امروز ارتش سایبری او قافیه را به چهره های تازه ای مانند بیژن نوباوه، محسن پیرهادی، زهره الهیان، فاطمه رهبر و مالک شریعتی باخته اند.

* سقوط عجیب نبویان

در رنکینگ هفتگی نامزدها سید محمود نبویان که مدتها در ردیف دوم قرار داشت، ناگهان سقوط کرد و تا رتبه پنجم نزول داشت. حتی پروانه مافی در صعودی جالب توجه به عنوان تنها نامزد اصلاح طلبی که توانسته در جمع ۴ نفر برتر در رتبه بندی هفتگی بالا برود، عملکرد بهتری از او داشته است.

عملکرد نبویان در شبکه های اجتماعی بر تلگرام متمرکز شده است ولی تغییرات بسیار زیادی در گستره کلمات کلیدی او مشاهده می شود که نشان دهنده عملکرد پراکنده و ضعیف تیم تبلیغاتی اوست. کلماتی که از اسامی مکان ها مانند تهران، اسلامشهر، شمیرانات گرفته تا اسامی سایر هم حزبی ها و دوستان او را شامل می شود.

ولی با وجود سقوط نبویان، الیاس نادران از هم حزبی های او همچنان در صدر قرار گرفته است.

| ثبت نام محمدباقر قالیباف در انتخابات یازدهمین دوره مجلس

* قالیباف همچنان در مسیر سقوط

سقوط عجیب قالیباف در رتبه بندی امروز پایشگر هشتگ بسیار جالب توجه است. او امروز در ردیف دهم ایستاد و عملکرد هفتگی او در ردیف ششم مشخص شده. این نشان می دهد تیم تبلیغاتی قالیباف تحت شدیدترین حملات بی سابقه دوستان همفکرانش قرار گرفته اند.

این نکته ای است که از میزان ۱۳ درصدی مطالب منفی منتشر شده علیه او تنها در امروز قابل برداشت است. قالیباف 80 درصد مطالب تبلیغاتی خود را با پوشش تصویر همراه کرده و البته امروز سایت هایی مانند همشهری آنلاین و اقتصاد نیوز و بولتن نیوز به حمایت از او برخاسته و سعی دارند مطالب منتشر شده درباره او را پوشش دهند.

این در حالی است که همچنان تمرکز تیم تبلیغاتی قالیباف بر پیامرسان تلگرام استوار است و بیش از 4800 مطلب در تلگرام در خلال هفته گذشته درباره او منتشر شده که بیشترین آنها دارای واژگانی از جمله «شهردار اسبق تهران» و «ضعف در مدیریت» بوده است. در گزارش تحلیلی دیروز به صورت تفصیلی درباره انتخاب واژگانی کمپین تبلیغاتی قالیباف توضیح دادیم.

اصلاح طلبان

* اصلاح طلبان و سه سوار سرنوشت

پروانه مافی، مجید انصاری و علیرضا محجوب سه سوار سرنوشت ساز برای اصلاح طلبان هستند که اولی در رتبه چهارم رنکینگ هفتگی و بعدی ها به ترتیب رتبه هفتم و دهم را دارند. با توجه به سرلیستی انصاری، جایگاه او در رتبه خوب نامزدهای تهران قابل توجیه است. محجوب هم به دلیل حمایت دو حزب چپ، حزب اسلامی کار و خانه کارگر توانسته جایگاه مناسبی را به دست بیاورد که نشان دهنده سنتی بودن جامعه کارگری تهران در انتخاب نماینده منسوب به خود است. هر چند امروز عصر برخی کارگران کشور از جمله کارگران کارخانه نیشکر هفت تپه بیانیه دادند و گفتند از او حمایت نکرده اند ولی تشکیلات فعلی رسمی در کارگران از او حمایت می کنند.

وجود مافی در بالای لیست اصلاح طلبان هم توجیه کننده این است که مافی دارای حمایت های خوبی در فضای مجازی است. تبلیغات میدانی گسترده او از جمله پوسترهایی که با قطع بزرگتر از اندازه قانونی همه جای تهران را پر کرده هم در قرار گرفتن او در بالای لیست فعال ترین نامزدهای انتخاباتی چندان بی ارتباط نیست.

بیشتر بخوانید:

پایداری ها در صدر اصولگرایان، یک زن بالاترین شانس اصلاح طلبان

نامزدهای پایداری همچنان در صدر؛ افت قالیباف و جان گرفتن اصلاح طلبان میانه رو

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها