موج
کدخبر : ۳۱۷۰۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317089

پیرهادی در گفتگو با موج:

سخنگوی شورای ائتلاف گفت: علاقمندیم از میان چهره های جبهه پایداری در لیست خود افرادی داشته باشیم به شرطی که این جبهه دیگر لیست مستقلی ارائه نکند.

محسن پیرهادی سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به لیست انتخاباتی در تهران، اظهار داشت: فهرست ۳۰ نفره تهران در حال آماده سازی و طی چند روز آینده اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی، اسامی و سوابق ۹۰ نفری که در نظرسنجی از مجمع ۸۰۰۰ نفری شورای ائتلاف، حائز بیشترین آرا شده بودند، در اختیار هیئت انتخاب قرار گرفته است، ادامه داد:  هیئت انتخاب کمیته ای ۲۱ نفره است که ۱۱ نفرشان توسط شورای ائتلاف و ده نفر دیگرشان با رای مجمع ۸۰۰۰ نفری از میان چهره های شاخص و غیرکاندیدای شورای ائتلاف انتخاب شده اند و وظیفه گزینش ۳۰ نفر نهایی لیست تهران از میان ۹۰ نفر بر عهده آن هاست.

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب افزود: بحث های درون گفتمانی همچنان وجود دارد و ما علاقمندیم از میان چهره های موثر و کارآمد جبهه پایداری در لیست خود افرادی داشته باشیم و این به جامعیت لیست هم کمک خواهد کرد، البته به شرطی که این جبهه دیگر لیست مستقلی ارائه نکند.

وی تصریح کرد: اما اگر قرار باشد که برخی از چهره هایشان در لیست ما باشند و خودشان هم جدا از ائتلاف لیست دیگری بدهند، این با هیچ منطقی سازگار نیست و اغلب اعضای شورای ائتلاف هم این را نخواهند پذیرفت.

پیرهادی گفت: در واقع این یک اصل پذیرفته شده است که هر حزبی می تواند از امتیازات و هم افزایی با احزاب دیگر استفاده کند، به شرط آن که ساز و کار عملی آن ها برای ائتلاف را قبول کند و به آن تن دهد، نه آن که ساز و کار را نپذیرد و بخواهد مجزا عمل کند و در عین حال انتظار هم داشته باشد که همچنان از مواهب ائتلاف بهره مند باشد. 

سخنگوی شورای ائتلاف در پایان خاطرنشان کرد: به هر حال ما از جبهه پایداری برای پیوستن به ائتلاف دعوت کرده ایم و همچنان منتظر دوستان هستیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها