موج
کدخبر : ۳۱۴۸۰۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314809

نقوی حسینی در گفتگو با موج:

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: رفتار اروپایی‌ها در به‌کارگیری فعالسازی مکانیسم ماشه را اشتباهی استراتژیک توصیف کرد.

سید حسین نقوی حسینی سخنگو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به تهدید ایران توسط سه کشور اروپایی به استفاده از مکانیسم ماشه، اظهار داشت: پیش بینی کرده بودیم که کشورهای اروپایی همراه آمریکا باشند چرا که توان مقابله با ایالات متحده را ندارند.

وی ادامه داد: تهدید ایران به استفاده از مکانیسم ماشه خلاف قوانین بین المللی و برجام است چرا که استفاده از این مکانیسم برای کشورهایی است که به تعهدات خود عمل نکرده اند نه برای ایران که به تمام تعهدات خود پایبند بوده است.

سخنگو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  با بیان اینکه حتی پنج گامی که طراحی شده بر اساس قواعد برجام است، افزود: این اقدام اروپا برخلاف برجام است.

نقوی حسینی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به مسیر خود ادامه خواهد داد، گفت: بعد از ناکامی های آمریکایی ها در منازعه نظامی با ایران به ویژه موشک باران پایگاه آمریکا، غربی ها را از فاز تنش نظامی خارج خواهد کرد.

وی تصریح کرد: کشورهای اروپایی می دانند که ایران به هر تهدیدی پاسخ خواهد داد لذا وارد یک فاز اقتصادی و سیاسی خواهند شد.

بیشتر خوانید:

مکانیسم ماشه یک بلوف سیاسی است

اروپا بداند پادویی برای آمریکا بی فایده است

نقوی‌حسینی، رفتار اروپایی‌ها در به‌کارگیری فعالسازی مکانیسم ماشه را اشتباهی استراتژیک توصیف کرد و گفت: اروپایی‌ها با اتخاذ این تصمیم مسیری ماجراجویانه‌ را در برجام و فعالیت‌های هسته‌ای ایران آغاز کرده‌اند که در نهایت سرانجام خوشی برای خودشان نخواهد داشت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان خاطر نشان کرد:  آمریکا و کشورهای اروپایی فقط به دنبال انزوای سیاسی ایران هستند که موفق نخواهند شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها