موج

ساجدی در گفتگو با موج:

کارشناس سیاست خارجی گفت: اروپایی‌ها هر وقتی که به اهداف خود دست پیدا نمی‌کنند، به استفاده از مکانیسم ماشه روی می آورند.

محمد ساجدی کارشناس سیاست خارجی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به تهدید ایران توسط سه کشور اروپایی عضو توافق هسته‌ای به استفاده از مکانیسم ماشه، اظهار داشت: تهدید ایران به استفاده از مکانیسم ماشه تهدید جدیدی از سوی غربی ها نیست.

وی با بیان اینکه استفاده از مکانیسم ماشه یک بلوف سیاسی است،  ادامه داد: همه هدف این کشورها از طراحی این ایده‌ها برای امتیازگیری از ایران است، تا اینکه ما را پای میز مذاکره بنشانند.

کارشناس سیاست خارجی گفت: بعد از حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد، غربی ها به گونه ای رفتار می کنند که ما از برجام خارج نشویم.

ساجدی با اشاره به سفر برخی از سران عرب به ایران، خاطرنشان کرد: برخی از این سران کشورهای عربی به ایران آمدند تا اعلام کنند در این ماجراهای اخیر دخیل نیستند و اگر قرار است جنگی صورت گیرد، ایران پایگاه های آنها را مورد هدف قرار ندهد.

کارشناس سیاست خارجی با بیان اینکه بعید میدانم مکانیسم ماشه اجرایی شود، تصریح کرد: اروپایی‌ها هر وقتی که به اهداف خود دست پیدا نمی‌کنند و فکر می‌کنند که کشور در بعد داخلی دچار مشکلاتی شده است، به نوعی تلاش خود را به کار می‌گیرند که با طرح چنین مسائلی بتوانند امتیازاتی را به دست آورند.

بیشتر بخوانید:

مکانیسم ماشه چیست؟/ در کدام بند‌های برجام آمده است؟

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها