موج
کدخبر : ۳۱۲۵۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-312576

الله کرم در گفتگو با موج:

دبیر کل سابق انصار حزب الله گفت: نه تنها باید اجرای برجام متوقف شود بلکه باید از پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای موسوم به «ان‌پی‌تی» هم خارج شویم.

 حسین الله‌کرم دبیر کل سابق انصار حزب الله در گفتگو با خبرنگار  سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به برداشت گام پنجم از سوی ایران برای کاهش تعهدات برجامی خود، اظهار داشت: برجام به عنوان آنچه معاهده بین‌المللی می‌نامند اصلاً وجود خارجی ندارد و از  ۱۸ اردیبهشت ۹۷ که رژیم آمریکا اعلام کرد از آن خارج شده است، به معنی واقعی کلمه مُرد.

وی افزود: بار‌ها شنیده‌ایم که موافقان داخلی برجام ادعا می‌کنند «ایران پیرو انعقاد برجام از ذیل فصل هفت منشور ملل متحد خارج شد»، اما این ادعا واقعیت ندارد چرا که فصل هفت این منشور دو بند به نام بند‌های ۴۱ و ۴۲ دارد که اقدامات بند ۴۱ غیر نظامی یعنی شامل تحریم و قطع روابط سیاسی و اقدامات بند ۴۲ تضمین اقدامات نظامی یعنی حمله نظامی می‌شود.

دبیر کل سابق انصار حزب الله ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه ذیل بند ۴۲ فصل هفت منشور سازمان ملل متحد نبوده است که حالا با انعقاد برجام از آن خارج بشود یا نشود ؛ بنابراین گفتن جمله کلی «فصل هفت منشور سازمان ملل» برای آدرس غلط دادن است. در مورد بند ۴۱ هم با انعقاد برجام، تحریم‌ها برداشته نشد و عملاً ایران ذیل این بند باقی است.

الله‌کرم اظهار داشت: قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل که همه ۶ قطعنامه ضد ایرانی این شورا را تعلیق کرده بود هم عملاً کاری از پیش نبرد، چون نه تنها تحریم‌ها برداشته نشد بلکه رژیم پلید آمریکا در اقدامی بزدلانه مرتکب جنایت بزرگ شد و یکی از مقامات ارشد نظامی کشورمان را ترور کرد.

وی گفت: به گفته مقامات ارشد دولتی، رژیم آمریکا نه تنها نفت و بیمه و بانک و ... را شدیدتر از قبل تحریم کرده که حتی داروی کودکان بیمار ایرانی را هم تحریم کرده است لذا این چه برجامی است که به جای باز کردن بند تحریم ها، به پای ملت هم بند زد.

الله‌کرم در پایان گفت: با توضیحاتی که ارائه کردم نه تنها باید اجرای برجام متوقف و به دوران قبل از برجام برگردیم بلکه باید از پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای موسوم به «ان‌پی‌تی» هم خارج شویم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها