موج
کدخبر : ۳۱۰۳۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-310323

موج گزارش می دهد:

مشکلات گازرسانی در مناطق محروم مرزی تبدیل به زخمی کهنه شده که هنوز درمانی برای آن نیست و مشخص نیست این مردم دردکشیده تا چه زمانی باید سنگینی کپسول های گاز را در دستانشان تحمل کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، کلنک گاز رسانی در فلان روستا زده شد، تا پایان سال جاری کل استان سیستان و بلوچستان از نعمت گاز طبیعی بهره مند می‌شود، اینها جملاتی است که گاهی از طرف دولت و در رسانه های داخلی منتشر می‌شود؛ اما واقعیت چیز دیگری است.

سیستان و بلوچستان یکی از محروم ترین استان های کشور است که مردم آن این روزها دچار مشکلات فراوانی هستند. بادهایی که باعث افزایش گرد و خاک می‌شود، خشکسالی و فقر و از طرفی هم عدم وجود گاز شهری و انتظارهای طولانی در صف هایی که طول آن گاهی به چندصد متر می‌رسد. این حال روز مردمی است که در مرزهای ما زندگی می کنند.

سیستان و بلوچستان

در سال 96 با سفر برخی دولتمردان به این استان مرزی قرار شد این مردم محروم کم کم از نعمت گاز طبیعی بهره مند شوند تا شاید کمی از رنج زندگی آن ها کاسته شود اما حالا با گذر 2 سال نه تنها شرایط بهتر نشده است بلکه روزهای این مردم به سختی می گذرد و هنوز چشم به راه تحقق وعده های دولتی ها هستند.

از طرفی هم یکی از اهداف وزارت نفت در دولت دوازدهم اتمام طرح‌های گازرسانی به شهرها و روستاهای مناطق محروم بوده و طبق آمار اعلام شده قرار است تا پایان دولت دوازدهم ۹۶ درصد جمعیت کشور از گاز استفاده کنند.

 اما در این میان گازرسانی به زاهدان که از سال ۹۵ توجه ویژه ای به آن شده است با تمام فراز و نشیب های موجود و تلاش های صورت گرفته بازهم نتوانست در این زمستان دل مردم این سرزمین را گرم کند.

بیشتر بخوانید:

صف‌ های طولانی گاز معضل تکراری مردم سیستان و بلوچستان/ وعده گازرسانی دولت به زاهدان چه شد!؟

به همین دلیل طی تماسی که با نمایندگان سیستان و بلوچستان ( علیم یار محمدی، محمد نعیم امینی فرد، عبدالغفور ایران نژاد، علی کُرد، حبیب الله دهمرده، احمدعلی کیخا، حسینعلی شهریاری، محمد باسط درازهی)  در مجلس شورای اسلامی داشتیم، هیچ کدام از آنها حاضر به پاسخگویی در رابطه با این مشکل نشدند. این درحالیست که این نمایندگان برای کسب آرا از مردم  وعده های عمران و آبادانی می دهند اما بعد از انتخابات و ورودشان به مجلس این وعده ها به فراموشی سپرده می شود.

نکته جالب توجه عدم پاسخگویی این نمایندگان در آستانه انتخابات مجلس است، زمانی که بیشترین مصاحبه ها از کاندیداهای نمایندگی مجلس بر روی رسانه ها منتشر می شود، این عدم پاسخگویی نمایندگان استان سیستان و بلوچستان جای بسی سوال دارد، پاسخگویی به معضلی که همواره گریبانگیر مردم محروم این استان بوده و مطمئنا همانند دولت یکی از وعده های انتخاباتی نمایندگان قبل از ورود به خانه ملت بوده است. البته این نادیده گرفتن معضلات مردمی نشان می دهد نمایندگان راه یافته به مجلس شورای اسلامی نمایندگان ملت نبوده اند و فقط با رای مردم به مجلس را یافتند و شاید معضلات مردم کمترین اهمیتی برای آنها نداشته باشد. همانگونه که اخباری مبنی بر دخالت در واردات خودروهای لوکس یا موارد مشابه در این مجلس از برخی نمایندگان این استان به چشم می خورد حال این سوال پیش می آید؛ چطور نمایندگان این استان پاسخگوی مشکلات مردم نیستند در حالی که باید حداقل در آستانه انتخابات گزارشی از عملکرد خود را ارائه دهند.

بنابراین اگر مسئولان در زمینه گازرسانی خانگی به منازل مردم زاهدان درست عمل می‌کردند، امروز این مردم مجبور به تحمل سنگینی کپسول در دستان خود نبودند و ساعت‌ها وقتشان را در صف‌های طولانی گاز هدر نمی‌ دادند. اما آنچه امروز مردم زاهدان از مسوولان استان انتظار دارند، این است که حداقل در جمع آنها حضور یابند و پاسخگوی دغدغه‌هایشان باشند..

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها