موج
کدخبر : ۲۹۵۰۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-295000

امیرسرتیپ صباحی فرد:

فرمانده نیروی پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: عمق نفوذ راهبردی جمهوری اسلامی ایران رو به تقویت و گسترش است ضمن اینکه هیمنه آمریکا در منطقه و جهان رو به افول است.

به گزارش خبرگزاری موج،  امیرسرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی قبل از خطبه نماز عبادی سیاسی جمعه تهران، اظهار کرد: شهیدان رجایی و باهنر مقام و جاه دنیوی را با عزت نفس خود اسیر کردند و صرفاً از آن به عنوان ابزاری برای خدمت‌گزاری به ملت بهره جستند.

* پدافند هوایی کشور خار چشم دشمنان است

وی افزود: پدافند هوایی در 40 سال گذشته نقش‌آفرینی در هشت سال دفاع مقدس و مواجهه با انواع کمبودها و تحریم‌ها تا به امروز توانسته خار چشم دشمنان باشد.

فرمانده نیروی پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: در شرایط کنونی دشمن ضمن حفظ و تقویت قدرت نظامی و تهاجمی خود در منطقه، جنگ را در عرصه‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی با شدت بیشتری آغاز کرد و حتماً فشارهای دشمنان مشکلات و هزینه‌هایی را برای مردم ایجاد کرده است اما طبق فرمایش مقام معظم رهبری هزینه تسلیم بسیار سنگین‌تر از مقاومت است.

صباحی‌فرد اظهار داشت: اگر امروز تقویت توان رزمی و حفظ آمادگی و رصد دشمن و صدور اخطارهای به موقع در برخورد قاطعانه با متجاوزین در مرزهای ایران باعث پشیمانی دشمن از حمله نظامی شده و ماشین جنگی آنان در فاصله 200 مایلی تنگه هرمز و در دریای عمان متوقف شده است و جرأت نزدیک شدن به مرزهای جمهوری اسلامی ایران را ندارند نشانه جهاد دفاعی و اقتدار کشور و قدرت بازدارندگی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی است که توسط فرمانده مقتدر کل قوا هدایت و راهبری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر دشمن احساس می‌کرد ایران در حوزه نظامی و دفاعی ضعف دارد که در صورت حمله هزینه زیادی را متحمل می‌شود بلاشک به جمهوری اسلامی حمله می‌کرد ولی می‌داند آمادگی ایران قهرمان قابل آزمودن نیست و اولین اشتباه آنان قطعاً آخرین اشتباهشان خواهد بود.

* جمهوری اسلامی به دنبال جنگ‌ افروزی نبوده و نیست

فرمانده نیروی پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: دنیا می‌داند جمهوری اسلامی به دنبال جنگ‌افروزی نبوده و نیست ولی دشمن اگر دچار توهم جنگ و تجاوز شود سیلی محکمی را از جایی که حتی تصورش را هم نمی‌تواند بکند خواهد خورد.

صباحی‌فرد افزود: سامانه موشکی برد بلند و راهبردی و استراتژیک باور 373 در روزهای گذشته رونمایی و عملیاتی شده است که یکی از مزیت‌های این سامانه که تنها چند کشور پیشرفته دنیا دانش و تولید آن را در اختیار دارند اما ما آن را بومی و سازگار با شرایط محیطی کشور کرده‌ایم و در هر شرایطی در حداقل زمان عملیاتی می‌شود است.

وی تصریح کرد: این سامانه طوری طراحی شده که به متخصصین اجازه می‌دهد تغییرات لازم را برای بهینه‌سازی و تولید نسخه پیشرفته به راحتی اعمال کنند.

فرمانده نیروی پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: سامانه برد متوسط 15 خرداد یکی دیگر از سامانه‌هایی است که رونمایی شده و قادر است با انواع و  اقسام هواگردها درگیر شده و آنها را منهدم کند.

صباحی‌فرد گفت: رونمایی از سامانه فلق با برد 400 کیلومتر توسط نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران هم بازسازی کامل شده است.

وی اظهار داشت: طراحی، تولید و ساخت سیستم‌های ساماندهی و کنترل استقرار پیشرفته و همچنین تولید انواع تجهیزات ارتباطی ایمن و پایدار و نیز توسعه شبکه ارتباطی امن و سامانه‌های بومی ارتباطی در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات زمینه ارتباط پایدار را در صحنه‌های نبرد برای فرزندان این آب و خاک در نیروی پدافند هوایی ارتش فراهم کرده است.

فرمانده نیروی پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: پیشرفت‌ها در حوزه پهپادها در نیروی پدافند هوایی ارتش خارج از تصور بوده و جلوتر از برنامه‌های توسعه در این زمینه است.

صباحی‌فرد خاطرنشان کرد: مجموعه پهپادهای ارتش در حال تبدیل شدن به قطب پهپادهای نیروهای مسلح کشور است که مجهز به انواع و اقسام پهپادهای پیشرفته بومی با قابلیت‌های حمل انواع مهمات و محموله‌ها است.

* جمهوری اسلامی ایران همانطور که هشدار می‌ دهد عمل هم می‌ کند

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همانطور که هشدار می‌دهد عمل هم می‌کند و به هر متجاوزی را با تیرهای آتشین خود پاسخ قاطعانه‌ای می‌دهد. همان‌طور که قرآن در این زمینه وعده داده است.

فرمانده نیروی پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران  افزود: ما به دنبال جنگ و نزاع نیستیم اما امنیت کشورمان و منطقه خط قرمز جمهوری اسلامی است و هیچ مماشاتی را با هیچ کسی در این زمینه نداریم.

صباحی‌فرد گفت: عمق نفوذ راهبردی جمهوری اسلامی ایران رو به تقویت و گسترش است ضمن اینکه هیمنه آمریکا در منطقه و جهان رو به افول است.

وی تصریح کرد: ما معتقدیم امنیت خلیج‌فارس و غرب آسیا به صورت درون منطقه‌ای و با مشارکت کشورهای منطقه قابل تأمین است و هر گونه دخالت قدرت‌های فرامنطقه‌ای و تشکیل ائتلاف‌های نمایشی و حضور نحس و نجس رژیم صهیونیستی در خلیج‌فارس نمایشی بوده و جز ایجاد ناپایداری، امنیتی را حاصل نخواهد داشت.

فرمانده نیروی پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: قویاً به رهبران و تصمیم‌گیرندگان کشورهای حوزه خلیج‌فارس و غرب آسیا توصیه می‌کنیم در سیاستهای امنیتی و منطقه‌ای خود تجدیدنظر کنند و از ایجاد ائتلاف‌های نامبارک با رژیم‌های جعلی و کشورهای فرامنطقه‌ای که دشمن جهان اسلام بوده جلوگیری کنند چرا که امنیت در منطقه قطعاً با حضور کشورهای منطقه به دست می‌آید.

صباحی‌فرد گفت: فرزندان ملت در نیروی پدافند هوایی ارتش با پشتیبانی مردم و همچنین هدایت‌های داهیانه فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای همواره به پیشرفت و خودکفایی در عرصه‌های دفاعی و حفظ اقتدار ملی و تأمین امنیت و آرامش پایدار ملت بزرگ ایران متعهد است و مثل همیشه دشمنان قسم خورده خود را مأیوس کرده و خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها