موج
کدخبر : ۲۸۳۵۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-283549

کریمی قدوسی:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: عاشقان مذاکره با آمریکا دیگر هیچ امیدی برای رسیدن به هدف خود و نشستن بر سر یک میز با دشمنان ملت ایران ندارند.

جواد کریمی قدوسی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج با اشاره به فرمایشات مقام عظمای ولایت در دیدار با شنیزو آبه اظهار داشت: نخست وزیر ژاپن در سفر به ایران حامل پیام ترامپ به ایران بود که پاسخی قاطع و کوبنده از سوی مقام عظمای ولایت دریافت کرد.

وی افزود: اینکه رهبری معظم انقلاب به صراحت تاکید فرمودند که ترامپ را شایسته تبادل هیچ پیامی نمی دانم، موضعی از سر عزت و حاکی از توانمندی ملت ایران و اقتدار فرمانده کل قوا در حفظ و حراست از منافع ایران اسلامی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: با این واکنش قاطع و فرمان صریح، دیگر عاشقان مذاکره با آمریکا هیچ روزنه امیدی برای اینکه بتوانند با دشمنان ملت سر یک میز نشسته و مذاکره کنند، ندارند.

انتقال پیام ترامپ هدف دوم سفر شنیزو آبه به ایران بود

کریمی قدوسی در بخش دیگری سخنان خود به اهداف سفر نخست وزیر ژاپن به ایران اشاره کرد و گفت: برخی تصور می کنند که شینزو آبه فقط برای انتقال پیام ترامپ به ایران آمده و یا حداقل این مهمترین هدف سفرش است، اما باید گفت که انتقال پیام کاخ سفید هدف دوم آبه بود.

وی افزود: ژاپنی ها به خوبی از قدرت ایران آگاه هستند و می دانند که پیروز میدان، محور مقاومت اسلامی است و آینده منطقه نیز در دستان ایران و اسلام است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس بیان داشت: به همین دلیل به بهانه انتقال پیام ترامپ به ایران آمد تا رابطه خود را با جمهوری اسلامی گسترش داده و از این طریق آینده تجارت ژاپن با ایران و کشورهای منطقه را تحکیم کند.

کریمی قدوسی گفت: ژاپن نمی خواهد اقتصاد این کشور به دلیل تنش میان ایران و آمریکا متضرر شود. زیرا ژاپن وابستگی شدیدی به واردات نفت دارد و اگر صدور نفت منطقه به ژاپن مختل شود، این کشور با آسیب های اقتصادی شدیدی روبرو خواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد: بنابراین شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در سفر به ایران، بیشتر به فکر تحکیم روابط تهران – توکیو بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها