موج
کدخبر : ۲۸۳۴۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-283426

روحانی هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید لهستان در تهران:

رئیس جمهور گفت: امروز دو کشور مصمم هستند روابط دوستانه خود را تقویت کنند، اراده ما تداوم روابط خوب در همه زمینه‌ها با کشور دوست لهستان است.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور روز دوشنبه هنگام دریافت استوار نامه سفیر جدید لهستان در تهران، گفت: در مقاطع بسیار حساس تاریخی، ایران همواره علاقه خود را به مردم لهستان نشان داده است، دو ملت در طول قرن‌ها روابط نزدیک و صمیمانه ای داشته اند و علاقمند هستیم این روابط در همه زمینه‌ها توسعه یابد.

روحانی با بیان اینکه امروز دو کشور مصمم هستند روابط دوستانه خود را تقویت کنند، افزود: اراده ما تداوم روابط خوب در همه زمینه‌ها با کشور دوست لهستان است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه دو کشور ظرفیت‌های بسیار خوبی در روابط اقتصادی، علمی و فرهنگی دارند، ابراز امیدواری کرد که در دوره فعالیت سفیر جدید لهستان در تهران فرصتی ایجاد شود که بخش‌های خصوصی و شرکت‌ها بتوانند روابط گسترده‌تری برقرار کنند.

روابط تهران – ورشو دیرینه و تاریخی است

" ماچی فائو کوفسکی " سفیر جدید لهستان در تهران نیز ضمن تقدیم استوارنامه خود در سخنانی، ایران را کشوری با تمدن و تاریخ کهن دانست و افزود: روابط دیرینه تهران – ورشو که نزدیک به ۵۰۰ سال ادامه داشته همواره خوب و براساس احترام متقابل و دوستی بوده است.

فائو کوفسکی با تاکید بر اینکه برای توسعه روابط دو کشور در همه زمینه‌ها همه سعی و تلاش خود را انجام خواهد داد، افزود: روابط دو جانبه ما در حافظه تاریخ ثبت شده و کمک ایرانیان به پناهندگان جنگی لهستان هیچ گاه فراموش شدنی نیست.

سفیر جدید لهستان در تهران، با اشاره به اهمیت و جایگاه نقش مؤثر ایران دربرقراری صلح و ثبات در منطقه، بر همکاری ورشو با تهران و جامعه بین المللی در این جهت تاکید کرد.

فائو کوفسکی ابراز امیدواری کرد که روابط ایران و لهستان همچنان مستحکم ادامه یابد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها