موج
کدخبر : ۲۷۷۴۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-277455

رییس کمیسیون امنیت ملی:

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: حداقل 6 ماه قبل باید تصمیم امروز را در مقابله با آمریکا می گرفتیم.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: برجام یک قرارداد بین المللی است که در شورای امنیت سازمان ملل به تایید رسیده است. آمریکا یک سال قبل از این قرارداد بین المللی به صورت یک جانبه خارج شده و هیچ یک از تعهدات خود را عمل نکرده است.

وی افزود: از یک سال قبل تا به امروز، ایران رفتار آمریکایی ها را که بر خلاف قوائد برجام است، تحمل کرده و هر بار منتظر مانده است تا اروپایی ها ضمن انجام تعهدات خود، به آمریکا هم برای بازگشت به برجام فشار بیاورد.

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: امروز برای همه ثابت شده که اروپایی ها توان و جسارت مقابله با خواسته های آمریکا را ندارند. بنابراین آنها نمی توانند آمریکایی ها را وادار به انجام کاری کنند.

فلاحت پیشه گفت: از سوی دیگر آمریکا به تعهدات خود پایبند نبوده و طبق توافقات بین المللی و قوائد بین المللی، ما نیز اجباری به انجام تعهدات خود در برجام نداریم و اگر تا امروز به این تعهدات عمل کرده ایم، برای اثبات حسن نیت ایران بوده است.

وی تاکید کرد: ما باید حداقل 6 ماه قبل تصمیمی که امروز برای کاهش انجام تعهدات خود در برجام گرفته ایم را اتخاذ می کردیم. چرا که از همان ابتدا می دانستیم، غربی ها هیچ قصدی برای به رسمیت شناختن حقوق ایران ندارند.

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: امروز نوبت اروپا است تا بتواند اقتدار خود را اثبات کرده و کاری کند که برجام پا برجا بماند. اگر اروپایی ها واقعا می خواهند برجام از بین نرود، باید دست به کار شده و مانع از زیاده خواهی های آمریکا شوند.

فلاحت پیشه در پایان گفت: اقدام امروز ایران در حقیقت اتمام حجت با طرف های اروپایی و آمریکایی در برجام است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها