موج
کدخبر : ۲۷۲۳۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-272321

نماینده پلدختر در گفتگو با موج؛

نماینده پلدختر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وضعیت مردم شهرهای سیل زده پلدختر و معمولان باور کردنی نیست، گفت: مردم در این دو شهر چشم انتظار کمک هستند.

حمیدرضا کاظمی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج اظهار داشت: در روزهای اخیر اطلاع رسانی خوبی از وضعیت شهرهای سیل زده پلدختر و معمولان در رسانه ها منتشر شده، اما این اطلاع رسانی هرگز نمی تواند عمق فاجعه را نشان دهد.

وی افزود: ما از یک سو با فاجعه ای بزرگ رو به رو هستیم که منجر به تخریب راه ها، خانه ها، خیابان ها و کوچه های دو شهر پلدختر و معمولان و روستاهای اطراف شده و از سوی دیگر مردم با مشکلات بسیار زیادی از جمله نبود امکانات و عدم توزیع مناسب کمک ها رو به رو هستند.

نماینده پلدختر در مجلس تصریح کرد: به طور قطع هیچ کس نمی تواند پیش از دیدن وضعیت پلدختر و معمولان از عمق فاجعه مطلع شده و آن را درک کند. شاید باور این مطلب برای مردم دیگر شهرها سخت باشد که بسیاری از خانواده های سیل زده در پلدختر حتی تاکنون چادر و پتو دریافت نکرده اند!

کاظمی گفت: نمی خواهم بگویم که امکانات نیست، بلکه به دلیل شرایط توزیع این امکانات با مشکلاتی رو به رو است. وقتی راه ارتباطی بیش از 60 روستا هنوز وصل نشده و روستاهای ما در محاصره سیل است، انتقال امکانات به این روستاها با مشکل رو به رو شده و فقط می توانیم به مردم غذا برسانیم.

وی در پاسخ به این پرسش خبرنگار موج مبنی بر اینکه در حال حاضر باید چه اقداماتی را در اولویت قرار داد؟ گفت: ما با منطقه ای رو به رو هستیم که حجم زیادی گل و لای در خیابان ها و راه ها و خانه های مردم رسوب کرده است. در برخی از محلات پلدختر حجم گل و لای بیش از 2 متر برآورد شده که باید این میزان گل و لای از خانه های مردم خارج شود.

نماینده پلدختر در مجلس افزود: در حال حاضر تخلیه گل و لای، رساندن آب و غذا به مردم و ارسال کمک های بهداشتی جزو اولویت اصلی ما است.

کاظمی در پایان گفت: مردم ایران بدانند که ساکنان شهرهای پلدختر و معمولان و روستاهای اطراف هر روز چشم انتظار دریافت کمک ها هستند و اگر این کمک ها به آنها ارائه نشود، قادر به گذراندن امور خود نیستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها