موج
کدخبر : ۲۷۰۱۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-270134

لاریجانی:

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اینکه اینقدر وحشیانه به نمازگزاران در حال عبادت حمله شده است را نباید به سادگی از آن گذشت. قطعاً اگر کشورها درست عمل می‌کردند جرأت اینگونه حملات وحشیانه به وجود نمی‌آمد.

به گزارش خبرگزاری موج، علی لاریجانی رئیس مجلس در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک میلاد امام جواد (ع) ابراز امیدواری کرد که سال آینده سال پر رونقی برای ملت‌ها باشد و بتوانیم سالی پر از آرامش را سپری کنیم.

وی افزود: لازم می‌دانم از پذیرایی ملت و دولت دوست و برادر عراق در سفر رئیس جمهور به این کشور تشکر کنم. این سفر دستاوردهایی در زمینه‌های مختلف در بخش‌های اقتصادی همکاری‌های سیاسی و امنیتی و همچنین گفت‌وگوهایی درباره همکاری‌های زیارتی و توریستی داشته است.

لاریجانی ادامه داد: درباره توافقنامه ۱۹۷۵ تصمیمات بسیار ارزشمند و خوبی گرفته شد. این سفر با دقت نظر و رفتار صمیمانه همراه بود که از ملت رشید و دولت عزیز عراق و همه احزاب و گروه‌ها و عشایر که در این سفر همکاری داشتند، تشکر می‌کنم به خصوص آیت الله سیستانی که ملاقات سودمند و سازنده‌ای با رئیس جمهور داشتند. ان‌شاءالله وزارت خارجه پیگیر توافقات انجام شده خواهد بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به حادثه تروریستی نیوزیلند گفت: لازم است اقدام بسیار وحشیانه تروریستی در نیوزیلند را به صدمه دیدگان در این حادثه تسلیت گویم. این حادثه هشدار دهنده برای همه ملت‌ها و کشورها است که مراقب باشند. حرکات زیرپوستی تروریستی ظاهری متفاوت دارد اما خاصیت آن تروریستی است. باید مراقبت‌های لازم صورت گیرد.

وی توضیح داد: اینکه در سال‌های اخیر رفتارها و افکاری در زمینه هراس از مسلمانان و تفکر اسلامی تبلیغ می‌شود می‌تواند باعث بروز اینگونه حادثه‌های تروریستی باشد. البته ما مشکوک هستیم که آیا واقعاً این اقدام به بهانه و جریان نژادپرستی انجام شده یا پشت صحنه دیگری دارد و یا اینکه دولت‌ها نقش داشته‌اند. باید ابعاد حادثه بررسی شود. لازم است وزارت خارجه از طریق سازمان کنفرانس اسلامی و دبیرکل بین‌المجالس اسلامی اخذ موضع جدی را در دستور کار قرار دهد.

لاریجانی تاکید کرد: اینکه اینقدر وحشیانه به نمازگزاران در حال عبادت حمله شده است را نباید به سادگی از آن گذشت. قطعاً اگر کشورها درست عمل می‌کردند جرأت اینگونه حملات وحشیانه به وجود نمی‌آمد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین در بخش دیگری از سخنانش با قدردانی از تلاش‌های نمایندگان در سال ۹۷ گفت: نمایندگان در کمیسیون‌ها مختلف و فراکسیون‌ها و یا در جلسات علنی و غیر علنی و مناطق خود پیگیر مشکلات مردم بودند. گرچه سال ۹۷ به دلیل شیطنت‌های آمریکایی‌ها درباره توافق هسته‌ای و برخوردهای ماجراجویانه تلاطم‌هایی از نظر اقتصادی داشتیم اما بیشتر دغدغه نمایندگان این بود که با حضور در مناطق و گفت‌وگو با مدیران اجرایی استان‌ها و سطح ملی مشکلات را کاهش دهند.

لاریجانی یادآور شد در همان ابتدای سال ساز و کارهایی برای کنترل مسائل تدوین شد. امیدوارم سال آینده سال بسیار پرفروغی باشد که کشور آرامش بیشتری داشته باشد و اتحاد ملت هم قوی‌تر شده و اشتغال کارآمد برای مردم به خصوص جوانان فراهم شود که همت نمایندگان هم مصروف به این امر است.

وی در پایان با تبریک سال جدید به نمایندگان و مردم مجدداً ابراز امیدواری کرد که سال آینده سالی پر از آرامش اتحاد و اشتغال کارآمد برای ملت ایران باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها