موج
کدخبر : ۲۶۹۳۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-269336

برهم صالح :

رئیس‌جمهور عراق با بیان اینکه ما در موقعیت جغرافیای حساسی قرار داریم،‌ اظهار داشت: ما همسایگان خوبی مثل ایران و ترکیه داریم و بر منافع مشترک بین ایران و کشورهای دیگر تاکید می‌کنیم .

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس‌جمهوری عراق در نشست خبری مشترک با رئیس‌جمهوری ایران با بیان اینکه به آقای روحانی خوش آمد می‌گویم،‌ گفت: در این سفر گفت‌وگوهای سازنده‌ای در زمینه برق، تجارت، مشکلات زائران، تقویت روابط بین دوکشور  مذاکرات و گفت‌وگوهای سازندهای داشتیم.

رئیس‌جمهور عراق خاطرنشان کرد: این گفت‌وگوها به نفع دو کشور است که خواسته هردو ما بود و فرصت مهمی را رقم زد.

وی ادامه داد: از آقای روحانی و برادرانمان در جمهوری اسلامی ایران تشکر می‌کنیم که در جنگ با تروریسم با ما بودند پیروزهایی در مبارزه با داعش به دست آمد که هنوز کامل نشده است.

رئیس قوه مجریه عراق تاکید کرد: نابودی ریشه و این فکر انحرافی کامل از بین نرفته است. تاکید می‌کنیم بین ایران و عراق و کشورهای منطقه باید یک همکاری‌های مشترک به وجود بیاید تا ریشه تروریسم خشکانده شود.

صالح ادامه داد: بغداد محلی است برای اینکه کشورهای منطقه همکاری‌های بیشتری داشته باشند و سازمان‌های اقتصادی را بر اساس منافع مشترک ایجاد کنند.

وی خاطرنشان کرد: روابط ایران و عراق تاریخی است کشور ما از جنگ‌ رنج می‌برد اما خوشحالیم که ایران اهمیت عراق و استقلالش را درک می‌کند.

وی تاکید کرد: این دیدارها باعث توافقات بسیاری خواهد شد که به نفع مصالح و منافع دو کشور است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها