موج
کدخبر : ۲۶۴۹۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-264933

عضو کمیسیون تلفیق مجلس؛

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: مردم فریب شایعه افزایش قیمت ارز را نخورند و مطمئن باشند که در آستانه نوروز و در سال 98 قیمت ارز افزایش پیدا نمی کند.

قاسم احمدی لاشکی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: طی ماه های گذشته و به ویژه پس از حضور عبدالناصر همتی در بانک مرکزی ، شاهد اجرای سیاست ها و برنامه های بسیار خوبی برای کنترل نرخ ارز و به ویژه قیمت دلار بودیم.

وی افزود: به همین دلیل پس از یک دوره نوسان در بازار ارز، شاهد کنترل نرخ ارز و کاهش قیمت دلار و قیمت یورو بودیم که این کاهش قیمت، ثمره برنامه ریزی دولت و تلاش دستگاه های مربوطه از جمله بانک مرکزی است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه تصریح کرد: با این وجود شاهد هستیم که طی روزها اخیر برخی شایعه افزایش قیمت ارز و به ویژه افزایش قیمت دلار در آستانه نوروز و حتی در سال 98 را مطرح کرده اند که این شایعات به هیچ عنوان واقعی نیست و مردم نباید فریب این اخبار را بخورند.

احمدی لاشکی گفت: دولت و مجلس با همکاری و تعامل خوبی که دارند، برنامه های ویژه برای کنترل نرخ ارز در ماه پایانی سال و همچنین برای سال 98 دارند و این شایعات تنها برای ملتهب کردن بازار و سود بردن عده ای سودجو مطرح می شود.

وی با اشاره به برخی شایعات مبنی بر افزایش نرخ ارز در سال 98 نیز گفت: پیش بینی نرخ ارز و پیش بینی قیمت دلار وابسته به مولفه هایی است که بدون در نظر گرفتن آنها، نمی توان پیش بینی دقیقی از آینده داشت. از سوی دیگر شرایط اقتصادی کشور در مرحله حساسی قرار داشته و این امر اجازه نمی دهد که پیش بینی ها چندان واقعی باشد.

عضو کمیسیون تلفیق افزود: اما با اقدامات خوب صورت گرفته در زمان تدوین و بررسی لایحه بودجه 98 و تلاش های دولت و بانک مرکزی و همراهی های مجلس، به طور قطع روند کنترل بازار ارز ادامه داشته و در آستانه عید نوروز و همچنین ابتدای سال 98 با افزایش قابل ملاحظه قیمت ارز رو به رو نخواهیم بود.

احمدی لاشکی در پایان تاکید کرد: متاسفانه برخی در رسانه ها ، بدون توجه به منافع ملی و مصالح کشور و مردم، اخبار دروغی را نشر می دهند که منجر به آسیب دیدن اقتصاد کشور و مردم می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    افزایش قابل ملاحظه نخواهد بود ولی باین حرفا معلوم میشه افزایش خواهد داشت

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها