موج
کدخبر : ۲۶۲۳۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-262343

سردار وحیدی:

رییس دانشگاه عالی دفاع ملی گفت: امروز دیگر تمام فعالیت‌های دشمن رنگ و بوی امنیتی دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار احمد وحیدی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی در همایش ملی معماری دفاعی امنیتی نظام اسلامی در افق چشم‌ انداز ۱۴۰۴ که صبح امروز برگزار شد، با بیان اینکه معماری صحیح زیر چتر ارزش‌ها شکل می‌گیرد، اظهار کرد: معماری دفاعی امنیتی یک معماری اساسی است؛ یعنی شما باید تمامی ارکان قدرت را در رابطه‌ای درست و متقن کنار هم بچینید و از داخل آن راهبردی را اتخاذ کنید که بازدارندگی و آمادگی دفاعی نتیجه‌ آن باشد.

وی افزود: هرچه شرایط پیچیده‌تر، عدم قطعیت‌ها بیشتر و این نگاه ضروری مهم‌تر می‌شود و ممکن است در این شرایط آرمان گرایی کنار برود و واقع گرایی و راضی بودن به شرایط موجود جای آن را بگیرد.

رییس دانشگاه دفاع ملی با تاکید بر اینکه معماری دفاعی ترسیم فرآیند رسیدن به توانمندی و قابلیت‌هاست و این مهم محقق نمی‌شود مگر با نگاه آرمانگرایانه، گفت: آرمانگرایی ما از نوع افسانه نیست، بلکه یک آرمانگرایی مسلم و قطعی است؛ فهم این موضوع برای کسانی که قرار است در این مسیر کار کنند، بسیار مهم است. اگر دستگاه‌های مختلف کشور ندانند که باید به کدام سمت حرکت کنند، حتماً به خطا می‌روند. اگر دستگاه‌های ما در معماری دفاعی مشق جنگ نکنند حتماً در روز موعود شکست می‌خورند و این موضوع در ابعاد مختلف جنگ اطلاعاتی، اقتصادی، نرم و... صدق می‌کند.

سردار وحیدی با طرح این پرسش که چرا امروز که در یک جنگ تمام عیار هستیم برخی نمی‌توانند جایگاه درست خود را تشخیص دهند؟ اظهار کرد: علت این وضعیت آن است که این افراد برای این روز تمرین نکرده اند و یک نگاه کلان این موضوع را برای آنها تعریف نکرده است.

وی ادامه داد: آیا در جنگ اقتصادی امروز بانک مرکزی و وزارت اقتصاد ما جایگاه خو را به درستی تشخیص داده اند؟ بی تردید اگر شرایط امروز را به درستی تعریف نکنیم مشکلات بزرگی در راه ما به وجود می‌آید. ما در دفاع مقدس هم شاهد بودیم برخی به دلیل آن‌که وظیفه‌شان را به درستی تشخیص ندادند، دچار مشکلاتی شدیم.

رییس دانشگاه عالی دفاع ملی با بیان اینکه «امروز وزارت خزانه داری آمریکا با ۷۰۰ نفر نیرو تبدیل به یک دستگاه اطلاعاتی شده است» خاطرنشان کرد: امروز دیگر تمام فعالیت‌های دشمن رنگ و بوی امنیتی دارد. در همین موضوع FATF شاهد هستیم که آنها در پوشش یک سازمان مبارزه با پولشویی ، یک جریان شکل دهنده امنیتی را بوجود آورده اند و در حقیقت FATF یک سازمان اقتصادی نیست، بلکه یک نظام امنیتی مستقل از سازمان ملل است که ظاهر آن مبارزه با پولشویی و مبارزه با تروریست است که در آن دیگر روسیه و چین حق وتو ندارند، بلکه جزئی از آن شده‌اند؛ آن‌ها با شکل دادن FATF می‌خواهند قدرت علمی هسته‌ای ما را کاهش دهند؛ لذا دشمن زمانی‌که مشاهده کرد نمی‌توانند با قطعنامه مانع پیشرفت هسته‌ای ما شوند، مسائل هسته‌ای را هم جزئی از FATF قرار دادند تا به وسیله اجبار در پذیرش آن، مانع پیشرفت ما شوند و قدرت دفاعی کشورمان را کاهش دهند.

سردار وحیدی با تاکید بر اینکه پرداختن به معماری دفاعی امنیتی در راستای تحقق دفاع همه جانبه توسط تمام دستگاه‌ها بسیار مهم است، گفت: آمریکایی‌ ها تمام ابزارها را به خدمت گرفته اند تا نقص‌های نظامی خود را پوشش دهند؛ لذا ما هم باید یک معماری امنیتی را شکل دهیم و اگر این کار را انجام ندهیم دچار نقصان بزرگی می شویم.

وی در پایان اظهار کرد: هرجا احساس کردیم که دشمن بر ما تسلط دارد یعنی ما در انجام وظایف‌مان کوتاهی کرده‌ایم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها