موج
کدخبر : ۲۴۵۶۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-245678

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس:

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی معقتد است که عدم تصویب FATF و CFT برای آینده اقتصاد کشور خطرناک است.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج اظهار داشت: در خصوص بحث تصویب و یا عدم تصویب لوایح چهارگانه، سخنان متناقضی در جامعه مطرح می شود که بخش عمده آنها مربوط به عدم اطلاع بسیاری از مردم از این موضوع است.

وی افزود: مردم باید بدانند که FATF چیست و چه تاثیری در اقتصاد کشور دارد و اگر به این کنوانسیون های بین المللی نپیوندیم، چه اتفاقاتی در اقتصاد کشور رخ می دهد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب تصریح کرد: متاسفانه رفتارهایی را در جامعه شاهد هستیم که نشان می دهد بخش عمده ای از منتقدان، به طور کامل اطلاعاتی از FATF ندارند و به نظر من رسانه ها باید در این زمینه بیشتر تلاش کنند.

نظر فلاحت پیشه درباره FATF

پیامک های تهدیدی به نمایندگان از روی ناآگاهی است

فلاحت پیشه گفت: به عنوان نمونه پیامک های تهدیدی که به برخی از نمایندگان موافقان FATF ارسال می شود، از روی ناآگاهی است و اگر این افراد اطلاعات کاملی از موضوع داشتند، هرگز نمایندگان را به دلیل موافقت با این لوایح به خائن بودن و وطن فروشی متهم نمی کردند.

وی ادامه داد: باید جامعه آگاه شود و بداند که مضرات و محاسن تصویب FATF و CFT چیست و چه تاثیراتی در آینده اقتصادی کشور دارد.

رییس کمیسیون امنیت ملی گفت: من معتقدم که عدم تصویب FATF و CFT برای آینده اقتصاد کشور خطرناک است.

فلاحت پیشه اظهار داشت: به عنوان نمونه نهادهای اطلاعاتی و امنیتی گزارش داده اند که کشورهای متخاصم چون آل سعود و رژیم صهیونیستی و آمریکا به دنبال این هستند که ایران FATF را نپذیرد و یا در صورت پذیرش آن، ایران به عضویت گروه پذیرفته نشود.

وی افزود: این در حالی است که همین امروز درخواست برخی از کشورها چون عربستان برای عضویت در FATF به دلیل شرایط حاکم بر این کشورها پذیرفته نشده است.

برگزاری جلسه ویژه بررسی CFT در مجلس با حضور خبرنگاران

فلاحت پیشه با تاکید بر اینکه باید پیش از بررسی مهمترین بخش از FATF که مربوط به CFT و یا همان کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم باید جامعه آگاه شود، گفت: به همین دلیل قرار است که جلسه بررسی CFT پیش از بررسی این لایحه، در صحن علنی برگزار شود.

وی افزود: برای این جلسه از خبرنگاران نیز دعوت کرده ایم و امیدوارم بتوانیم گامی در جهت آگاه سازی جامعه برداریم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها