موج
کدخبر : ۶۵۷۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-65769

معاون حمل و نقل و پایانه های خراسان رضوی از جمع آوری تابلوها و بیلبوردهای فاقد مجوز و غیر مجاز از حاشیه جاده مشهد - شاندیز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد،محمود آنت افزود: با هدف افزایش ضریب ایمنی و پیشگیری از بروز تصادفات رانندگی، ساماندهی تبلیغاتی جاده توریستی مشهد - شاندیز، تابلوها و بیلبوردهای فاقد مجوز و غیرمجاز طی بامداد امروز سه شنبه از حاشیه جاده مشهد - شاندیز جمع آوری شدند. وی با اشاره به شناسایی حدود ۷۰ تابلو و بیلبورد غیرمجاز در این محور مواصلاتی، ادامه داد: بر اساس قانون ایمنی راه ها و راه آهن، نصب هر گونه تابلوی تبلیغاتی و اختصاصی در حریم راه های کشور باید صرفا با مجوز سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و طی شدن روال مربوطه(مکانیابی صحیح محل نصب تابلو، میزان بازتابش نور و …) انجام گیرد.

معاون اداره کل حمل و نقل و پایانه های خراسان رضوی یادآور شد: برای صاحبان تابلوهای تبلیغاتی غیرمجازی که امروز جمع آوری شدند اخطاریه ارسال گردید، ضمن اینکه از طریق جراید و رسانه های جمعی اطلاع رسانی لازم انجام شده اما اقدامی برای اخذ مجوزهای لازم و اصلاح یا جمع آوری تابلوهای غیرمجازشان ننموده اند. وی افزود: جمع آوری تابلوها و بیلبوردهای فاقد مجوز و غیر مجاز از حاشیه جاده مشهد - شاندیز پس از اخذ مجوزهای لازم از دادستانی و هماهنگی با نهادها و ادارات ذیربط، طی بامداد سه شنبه با حضور نماینده دادستان، نیروهای راهداری و پلیس انجام شد.

آنت با بیان این که محور مشهد - شاندیز یکی سه محور مواصلاتی پر تردد در استان خراسان رضوی است، ادامه داد: از آنجا که تابلوهای تبلیغاتی و اختصاصی غیرمجاز از هیچ الگوی استانداردی از نظر میزان جلب توجه رانندگان، بازتابش نور در روز و شب در حاشیه جاده ها، منجر به حواس پرتی نقش به سزایی در تصادفات و بروز حوادثجاده ای ایفا می کند.

وی خاطرنشان کرد: متقاضیان نصب تابلوهای تبلیغاتی، اختصاصی و اطلاع رسانی در حاشیه راه های استان می بایست با مراجعه به اداره کل حمل و نقل پایانه های استان خراسان رضوی و آگاهی از اصول مکان یابی و معیارهای فنی و رعایت قوانین و مقررات ایمنی عبور و مرور واخذ مجوزهای لازم، به ارتقای ایمنی تردد کمک شایانی کنند. ​

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها