موج
کدخبر : ۴۳۴۶۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-434650

صادق ستاری فرد:

معاون وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: : در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش همه ساحت ها در کنار هم هستند و ساحت عبادی و دینی در محوریت تمامی ساحتها قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، صادق ستاری فرد معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در خبری عنوان کرد: فعالیتهای تربیت بدنی دانش آموزان با اصل دانش پایه و دانش بنیان بودن و کاملا در راستا و همسو با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش طراحی می‌شود.

ستاری فرد این سخنان را در گردهمایی معاونان تربیت بدنی ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور در مشهد اظهار کرد و ادامه داد: به هیچ وجه امکان ندارد بدون دانش و توجه به مسائل علمی و دانش بنیان در حوزه‌ای همچون تعلیم و تربیت و بخشهای مختلف متصل به آن فعالیت کرد.

معاون وزارت آموزش و پرورش همچنین متذکر شد: سه اصل "دسترسی، بهره‌وری و بهره‌مندی" باید برای تمامی فضاهای موجود ورزشی وجود داشته باشد و ارائه خدمت به مردم آن هم خدمات با کیفیت از اصول مهمی است که باید در انجام وظایف مدنظر باشد.

وی تاکید کرد: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش همه ساحت ها در کنار هم هستند و ساحت عبادی و دینی در محوریت تمامی ساحتها قرار دارد و این بدان معناست که تعلیم در خدمت تربیت است و باید برای تربیت انسان تراز سند تحول با توجه به اصول دینی و تربیتی بکوشیم.

ستاری فرد افزود: سلامت، مقدمه و زیربنای عبادت و همچنین مقدمه یادگیری است و معتقدیم انسان سالم در تربیت و تعلیم نیز موفق است و در سالهای بعد از انقلاب همواره "تربیت" دغدغه انقلابیون بوده است و تولیت نظام تعلیم و تربیت همواره از دغدغه های مطرح در ابتدای انقلاب و پس از آن بوده و تربیت جامعه با تربیت دانش آموز در ارتباط مستقیم و غیرمستقیم به صورت توامان است و به طور جد بر این اعتقادیم که حوزه تربیت بدنی و سلامت جدا از شاکله تربیتی نیست.

وی همچنین تصریح کرد: همه اقدامات و برنامه‌ها در حوزه تربیت بدنی و سلامت باید با رویکرد تربیتی باشد گفت: خانواده محوری همه فعالیتها مد نظر وزارت آموزش و پرورش است و در این راستا نهاد خانواده و مدرسه را دو نهاد مقدس متولی تربیت انسان برای یک جامعه عبادی می دانیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: تربیت محوری و خانواده محوری جزء مهمترین اصول و سیاستهای مد نظر است ضمن این که اصل عدالت محوری نیز به معنای بهره‌مندی همه دانش آموزان از امکانات و استعدادیابی همه آنها از اهمیت زیادی برخوردار است.

ستاری فرد به تشکیل قرارگاه عدالت تربیتی در وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و اعلام کرد: در این راستا به مناطق محروم و مناطق مرزی توجه ویژه و برای دانش آموزانی که دسترسی حداقلی به منابع و امکانات دارند خدمات لازم را ارائه می‌دهیم و باید یکی از نقاط تمرکز و توجه ما در وزارتخانه، دانش آموزان محروم در این مناطق و شناسایی استعدادها،ضعف‌ها و چالشها باشد.

معاون وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: با توجه به این که ۳۳ هزار معلم ورزش در کشور ظرفیت قابل توجهی است که باید از آن برای سلامت دانش آموزان بهره برد و با توجه به زیرساختهای تربیت بدنی و سلامت موجود باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی و هدفمندی صورت گیرد که دانش آموزان، دیگر به دنبال کلاسهای ورزش خارج از مدرسه نروند.

ستاری فرد در خاتمه خاطرنشان کرد: ایجاد ۱۹ هزار کانون ورزشی در کشور می‌تواند بستر ساز غنی‌سازی اوقات فراغت باشد و برای تحقق این مهم آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند به پیش برود بلکه نقش عوامل سهیم و موثر مورد اشاره در سند تحول بنیادین نیز بسیار مهم است  لذا مشارکت جویی اصل بعدی ما در پیشبرد امور است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها