موج
کدخبر : ۳۷۳۵۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373596

محمد تقی هاشمی:

سرپرست اداره کل امنیتی و انتظامی استانداری خراسان رضوی بیان کرد: از سال گذشته سامانه اپتیکی و الکترونیکی انسداد مرزی راه‌اندازی شد، که منجر به توانمندی استان در جلوگیری از تجاوزات مرزی شده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد تقی هاشمی، سرپرست اداره کل  امنیتی و انتظامی استانداری خراسان رضوی اعلام کرد: با ارتقای شاخص های امنیتی و کاهش جرایم خشن در خراسان رضوی  طی سال گذشته، سرقت های مسلحانه ۵۰ درصد و وقوع آدم ربایی و گروگان گیری ۵۵ درصد کاهش داشت.

محمد تقی هاشمی در ادامه تصریح کرد: خراسان رضوی، استانی با ۱۱۸ هزار و ۸۵۱ کیلومترمربع و با وسعتی معادل هفت درصد مساحت کل کشور ۳۳ شهرستان و ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفر جمعیت دارد و از شمال با کشور ترکمنستان و از شرق با افغانستان هم مرز است و مرزهای طولانی این استان با افغانستان همیشه منشاء خطرات و تهدیدات بزرگی بوده است که با همکاری ارتش، مرزبانی و سپاه پاسداران شاهد ساخت و ساز و جاده کشی های جدید در مناطق مرزی بوده ایم، علاوه بر آن در سال گذشته سامانه اپتیکی و الکترونیکی انسداد مرزی راه‌اندازی شد که منجر به توانمندی استان در جلوگیری از تجاوزات مرزی شد و در نتیجه افرادی که قصد ورود غیرمجاز به مرزهای کشور را داشتند دستگیر شدند.

سرپرست اداره کل امنیتی و انتظامی استانداری خراسان رضوی گفت: در پی ارتقای امنیت مرزی استان خراسان رضوی دستگیری متجاوزان مرزی در سال گذشته با افزایش حدود ۵۰ درصدی نسبت به سال قبل از آن همراه بوده است که نشان دهنده افزایش قدرت نظارت بر مرز و همکاری موفق بین ارکان امنیتی استان است.

وی همچنین افزود: در زمینه مسایل اجتماعی که موارد امنیتی استان را تحت تاثیر قرار می دهد نیز شاهد کاهش ۱۰ درصدی بوده ایم و آسیبهای فرهنگی با ابعاد امنیتی نیز در این استان طی سال گذشته ۵۹ درصد نسبت به سال ۹۸ کاهش داشته است.

هاشمی در خاتمه گفت: در این مدت، جعل اسناد نیز در این استان ۱۰ درصد و جرایم مالی ۱۶ درصد کاهش یافته اس و به رغم هجمه های سنگینی که پارسال به ما تحمیل شد توانستیم در سایه هماهنگی و هم افزایی تمامی ارکان امنیتی استان سال گذشته را با ارتقای قابل ملاحظه شاخص های امنیتی به پایان برسانیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها