موج
کدخبر : ۳۷۰۶۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370626

کلایی گفت:

شهردار مشهد اعلام کرد: مشهد به عنوان دومین کلانشهر ایران همواره شاهد آلودگیهای شدید هوا و محیط زیست بوده و ورود اتوبسهای برقی راهی برای پیشگیری از این معضل خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمدرضا کلائی در زمینه برنامه‌های شهرداری مشهد در حوزه استقبال از بهار اظهار داشت: امسال المان‌های تعاملی را حذف کردیم تا تجمع صورت نگیرد، 17میلیون و 200 هزار بوته گل می‌کاریم تا شهر زیبا شود.

شهردار مشهدمقدس گفت: المان‌ها نیز در حال نصب است. امسال سه محور برای المان‌ها در نظر گرفتیم. این پروسه از شهریور شروع شد، فراخوان زدیم و داوری انجام شد تا در آستانه نوروز اجرایی شود.امسال به نقاط کم برخوردار نگاه ویژه‌ای شده است. از نظرات مردم در سال گذشته استفاده کردیم.

کلائی با اشاره به اینکه 30 درصد المانها بر اساس نظرات مردمی سال گذشته است امسال نیز بر اساس رای مردم از طراحان برتر تقدیر می‌کنیم، خاطرنشان کرد: بخش‌های تعاملی امسال از طریق شبکه‌های اجتماعی خواهد بود.

وی گفت: از یک ماه پیش نمی‌دانستیم به لحاظ کرونا رنگ مشهد چیست، سناریوهای مختلفی با استانداری و آستان قدس و... طراحی کردیم.در این سناریو فعلی می‌دانیم حرم مطهر با ظرفیتی که ستاد کرونا مشخص کرده باز است.

کلایی

وی با اشاره به وضعیت پروژه‌های عمرانی مشهد خاطرنشان کرد: امسال پروژه‌های عمرانی رنگ و بوی دیگری داشت چون کرونا سبب شده بود رکود و بیکاری اتفاق بیفتد، باید شغل ایجاد می‌کردیم‌. میزان پروژه‌های عمرانی شهر مشهد اندازه 8 کلانشهر ایران از جمله تهران است.مترو فعال بود، خط دو تکمیل شد،خط سه در حال انجام است که در سال آینده از میدان شهدا به باب الجواد برود اینگونه خط یک و 2 و3 به هم متصل می‌شود.

شهردار مشهدمقدس بیان کرد: 4 هزار نفر از همشهریان در زیر زمین در حال کار هستند. هزینه‌های مترو بسیار بالا رفته است. هر کیلومتر مترو در سال96، 250 میلیارد تومان بود اکنون 1100 میلیارد تومان شده است.در یک ماه آینده خط سه را که تا امیریه ادامه پیدا کرده، از این منطقه آغاز می‌کنیم. خط 3 برای تکمیل 39 هزار میلیارد تومان بودجه لازم دارد. 

از مردم عذرخواهی می‌کنم چون در خیابان‌های قدیمی مثل شارستان و دانش و... کار بسیار سخت است.

 کلائی تصریح کرد: خط 3 در 1403 تکمیل خواهد شد.در پروژه‌های عمرانی حمل و نقل، پل ابوطالب، دوربرگردان نخودک و... را در اختیار مردم قرار دادیم.

وی گفت: فردا زیر گذر برونسی را در اختیار مردم قرار می دهیم. یکی از مشکلات مردم رفت و آمد به شاندیز و طرقبه است، پل پرتوی و میدان آزادگان برای همین مساله در حال انجام است.تقاطع مصلی، در شهرک شهید رجایی در حال احداث است.پارک 68 هکتاری داریم. باغ زندگی باغ خاطره را افتتاح کردیم. پارک 5هکتاری اردیبهشت را بهره برداری می‌کنیم.

شهردار مشهدمقدس با اشاره به اینکه انتهای مهدیه را به آزادگان متصل می‌کنیم. تقاطع مجیدیه و آیت الله هاشمی رفسنجانی انجام می‌شود اظهار داشت:کوه پارک تکمیل خواهد شد. پارک 30 هکتاری طبیعت و خانواده را داریم که برای عموم مردم است. رود پارک پروژه‌ای رویایی است. ممنونم از مالکین که توافق خوبی کردیم و رودخانه‌ای به طول 2 کیلومتر و مسیر پیاده روی 4 کیلومتری داریم.

وی خاطرنشان کرد: تولید اتوبوس در کشور به صفر رسیده است. دی ماه96، قیمت اتوبوس  450 میلیون تومان بود، امسال پس از سه سال هر کدام 3میلیارد و900 میلیون تومان است با این وجود 200 دستگاه اتوبوس خریداری کردیم، برای خرید اتوبوس جنگیدیم. همچنین 200 دستگاه مینی‌بوس هم خریدیم.پایانه‌های خواجه ربیع و شهید جوان را افتتاح کردیم.

شهردار مشهدمقدس بیان کرد: برای اتوبوس برقی نیز با مپنا صحبت کردیم که برای اولین بار در اردیبهشت وارد سامانه می‌شود.هیچ پروتکلی را نادیده نگرفتیم، ناوگان حمل و نقل مرتبا ضدعفونی انجام می‌شود.ضدعفونی معابر اثرات زیست محیطی دارد اما اماکن، حمل و نقل عمومی و وسایل آن مرتبا ضد عفونی می‌شود.

کلائی با تصریح بر اینکه عمده ترافیک جنوب مشهد با تونل نماز حل خواهد شد. تونلی که نماز را به برونسی متصل خواهد کرد اظهار داشت: با موسسه حرا که تونل نیایش را احداث کرده صحبت کردیم، دغدغه زیست محیطی داریم و منتظر بررسی‌های آن هستیم.امسال نماز را با مجموعه کوشش خلج به سیدی متصل کردیم. 

شهردار مشهدمقدس تاکید کرد: یکی از پروژه‌های مهم ما، طرح "محله‌ما"ست که پروژه‌ها به درخواست شهروندان اجرا می‌شود، مشهد 180 محله دارد، هر کسی که تمایل دارد می تواند از این طریق به شهر کمک کند.اگر عابری در حال عبور از خیابان است باید از مکان امن عبور کند و رانندگان نیز باید رعایت کنند، پروژه حق تقدم انجام و خیابان‌ها مناسب سازی شد. برای مشکلات اجرای طرح از مردم عذرخواهی می‌کنم، این پروژه به فرهنگسازی هم نیاز دارد.

کلائی گفت: علی‌رغم اینکه مشهد شهر خدماتی است، رونق اقتصادی مشهد در سال گذشته و امسال بسیار خوب است که محصول لطف امام رضا(ع) و کمک مردم است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها