English

سلیمانی:

کاک مسعود فقط امشب شهر را نگه دار تا بیایم

رسانه های عربی امروز بخشی از مصاحبه مسعود بارزانی در سال ۲۰۱۵ و ماجرای تماسش با شهید سلیمانی را بازنشر دادند.

کاک مسعود فقط امشب شهر را نگه دار تا بیایم

به گزارش خبرگزاری موج، همزمان با سومین سالگرد شهادت سپهبد سلیمانی و ابومهدی المهندس پایگاه خبری العهد لبنان بخشی از مصاحبه مسعود بارزانی، رئیس پیشین اقلیم کردستان در سال ۲۰۱۵ را منتشر کرد.

در این مصاحبه که تقریبا ۸ سال پیش انجام شده است مسعود بارزانی نقل می کند که در سال ۲۰۱۴ داعش به دروازه های اربیل رسیده بود و همه نگران بودیم که شهر به سرعت سقوط کند.

وی می گوید با آمریکایی ها، ترک ها، انگلیسی ها، فرانسوی ها و حتی سعودی ها تماس گرفتم و از آن ها کمک خواستم اما رهبران تمام این کشورها به من گفتند که در وقت کنونی توان هیچ گونه کمک رسانی به تو را نداریم.

بارزانی می گوید بنابراین با حاج قاسم سلیمانی تماس گرفتم و اوضاع را با دقت برای او شرح دادم، او به من گفت که فردا بعد از نماز صبح در اربیل پیش تو خواهم بود.

رئیس پیشین اقلیم کردستان می گوید: به سردار سلیمانی گفتم که فردا دیر است همین الان بیا، او جواب داد که « کاک مسعود فقط امشب شهر را نگه دار.»

مسعود بارزانی می گوید: صبح روز بعد حاج قاسم در فرودگاه اربیل بود و برای استقبال از او به آنجا رفتم، همراه او ۵۰ یا ۶۰ نفر از نیروهای ویژه اش بودند، خیلی سریع به مناطق درگیری رفتند و به صفوف نیروهای پیشمرگه نظم دادند، بعد از چند ساعت معادله به سود ما تغییر کرد.

وی می گوید که مدتی بعد یکی از رهبران داعش را دستگیر کردیم، او در این خصوص گفت که وقتی به عناصرمان در داخل اربیل خبر دادیم که قاسم سلیمانی به شهر آمده است، نیروهایمان روحیه هایشان را از دست دادند و عقب نشینی کردیم.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه