موج

اندونزی با پشت سر گذاشتن هند و برزیل اکنون به کانون جدید همه گیری کووید-۱۹ و به کشوری با بالاترین موارد جدید ابتلا در جهان تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، افزایش موارد ابتلا به کرونا در اندونزی بخشی از موج جدید همه گیری است که جنوب شرقی آسیا را در برگرفته است. هرچند میزان واکسیناسیون در این منطقه پایین بوده اما کشورها توانستند تا همین اواخر شیوع ویروس را به نسبت مهار کنند.

ویتنام، مالزی، میانمار و تایلند نیز با بالاترین میزان شیوع بیماری تاکنون روبرو هستند و محدودیت های جدیدی از جمله منع عبور و مرور اعمال شده است.

در اندونزی طی یک ماه گذشته، موارد جدید ابتلا و مرگ و میر بسیار بالا رفته که علت آن شیوع سویه بسیار مسری دلتاست و دو جزیره جاوا و "بالی" را درگیر کرده است. در برخی مناطق، شیوع کروناویروس، نظام سلامت این کشور را با محدودیت روبرو کرده اگرچه بیمارستان ها اقدامات فوری را برای افزایش ظرفیت پذیرش در نظر گرفته اند.

در بیمارستان عمومی منطقه ای Bekasi که برخی از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ روزها برای دریافت خدمات درمانی در صف انتظار می مانند، چادرهای بزرگی برپا شده است که مجهز به تختهایی برای پذیرش ۱۵۰ بیمار است. در نزدیکی جاکارتا نیز مردم ساعت ها در بیرون از یک داروخانه منتظر بودند تا کپسول اکسیژن خود را شارژ کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
کلمات کلیدی: اندونزی کرونا

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها